Wzrost zakupów online niejako wymusił na właścicielach sklepów internetowych poszerzanie swojej oferty sprzedażowej o inne kanały, takie jak Allegro, Amazon, czy eBay. Jednak prowadzenie sprzedaży na kilku platformach spotyka się z wieloma komplikacjami, jest trudne do zarządzania i generuje liczne błędy, wydłużając tym samym czas obsługi klienta. Finalnie wpływa więc również na sumaryczną ilość zrealizowanych zamówień.

Aby uniknąć tych problemów, przy wielokanałowej sprzedaży kluczowa jest integracja z systemem ERP, który automatyzuje powtarzalne zadania, eliminuje błędy ludzkie i skraca czas zakupowo-sprzedażowy do minimum.

Jakie możliwości daje system ERP?

Najogólniej rzecz ujmując, system ERP wspiera zarządzanie niemal wszystkimi aspektami e-biznesu. Pozwala on na korzystanie z jednego zaawansowanego programu zamiast kilku, a nawet kilkunastu odpowiedzialnych za poszczególne funkcje firmy. Z jednego miejsca można zaplanować działania handlowe, złożyć zamówienie u kontrahenta, sprawdzić stany magazynowe, pobrać niezbędne raporty i wykonać wiele innych codziennych czynności.

Jaki system ERP wybrać?

Na rynku znanych jest kilka rozwiązań do obsługi zamówień. Jednym z wiodących jest IDEAerp. Wieloletnie doświadczenie zespołu IDEA commerce oraz permanentne badanie potrzeb klientów pozwoliło na stworzenie systemu łączącego aktualne trendy z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. IDEAerp jest nieustannie rozbudowywany. Charakteryzuje się elastycznością w dostosowaniu funkcji do wymagań i specyfiki każdej firmy. Ponadto, został przygotowany tak, aby każdy etap pracy był ukierunkowany na potrzeby indywidualnego użytkownika.

IDEAerp to system oparty na algorytmie genetycznym, który optymalizuje i automatyzuje procesy zachodzące w systemie, co przekłada się na oszczędność czasu i zasobów. System przeprowadza szczegółowe analizy, podpowiada optymalne rozwiązania i w znaczący sposób usprawnia kontrolę i administrację wszystkich działań związanych z daną firmą.

Co wyróżnia IDEAerp?

Webowy IDEAerp umożliwia automatyzację wielu procesów zachodzących w e-biznesie – od przyjęcia zapytań od klientów, poprzez rejestrację wpłaty, wygenerowanie faktury, po zamówienie kuriera i wiele innych czynności.

System IDEAerp to kompleksowe rozwiązanie również dla Twoich klientów. W jednym miejscu – panelu klienta – mają wszystko, co jest dla nich niezbędne. Zapewnia on nie tylko automatyczne pobieranie faktur i składanie reklamacji, ale także – dzięki wbudowanej opcji czatu – bezpośredni kontakt ze sprzedawcami. Dodatkowo w podsumowaniu zamówienia znajduje się mapka trackingu, dzięki której możliwe jest śledzenie przesyłki.

System IDEAerp skupia w jednym miejscu i zarządza wszystkimi przychodzącymi zamówieniami, zarówno ze sklepu internetowego, jak i innych kanałów sprzedaży, między innymi z AllegroAmazoneBay. Automatyczna weryfikacja płatności i dostępności produktów w magazynie pozwala na szybką pracę w oparciu o statusy, które są zawsze aktualizowane w systemie i na wszystkich kanałach sprzedaży.

Poszerzając zasięg sprzedaży o nowe kanały, nie musimy zatrudniać kolejnych pracowników. Integracja z IDEAerp wręcz pozwala na zmniejszenie ich liczby. Co więcej, minimalizuje, a nawet eliminuje błędy ludzkie, które pojawiają się na różnych etapach realizacji zamówień.

Dzięki dostępnej w IDEAerp aplikacji mobilnej jesteśmy w stanie szybko i bezbłędnie zbierać wiele zamówień jednocześnie. W realizacji pomagają kolektor danych lub smartfon, jednak nie są niezbędne. System prowadzi użytkownika przez magazyn tak, aby uniknął cofania się, co pozwala na skompletowanie jak największej liczby zamówień za jednym razem. Po zebraniu wszystkich zamówień wózek kierowany jest na stanowisko pakowalni, gdzie pracownik skanuje produkt, a system automatycznie szuka zamówienia. Po zeskanowaniu wszystkich produktów generuje etykietę kurierską oraz potwierdzenie sprzedaży, które może zostać wydrukowane lub wysłane drogą mailową. Zamówienia realizowane są względem priorytetów, które wcześniej zostały wybrane. Może to być kolejność zbierania zamówień lub godzina przyjazdu właściwego kuriera.

O kolejnych etapach realizacji zamówienia klient informowany jest mailowo oraz za pomocą wiadomości SMS.

IDEAerp zadba o ciągłość sprzedaży – nie musisz stale kontrolować stanów magazynowych. System sam sczytuje i aktualizuje ilość produktów na magazynie, więc gdy osiągnie ona zdefiniowaną wcześniej wartość, automatycznie zostanie utworzone zamówienie do wybranego przez nas dostawcy. Pozostaje zatwierdzić ten dokument i kontrahent otrzyma wiadomość o zapotrzebowaniu.

Jak to wygląda w praktyce? Zobacz przygotowany przez nas film, który w prosty i przejrzysty sposób przedstawia zastosowanie IDEAerp:

System umożliwia również sprawną realizację zwrotów i reklamacji. Dedykowany im moduł RMA umożliwia śledzenie całego procesu, również klientowi. Co więcej – nie musi on kontaktować się z działem obsługi celem zwrotu zakupionego produktu czy zgłoszenia reklamacji – wystarczy, że wypełni przeznaczony do tego formularz online.

Ponadto moduł RMA zapewnia:

  • nadawanie kodu zwrotu dla każdego z zamówień
  • integracja ze skanerem kodów EAN
  • automatyczne przyjmowanie produktów na magazyn, podobnie jak wystawianie faktury korygującej
  • automatyczne nadawanie statusów zwrotów i reklamacji według opcji wybranej w panelu
  • możliwość konfiguracji wielu stanowisk przyjmowania zwrotów i reklamacji
  • możliwość dodatkowego zintegrowania z obsługą zwrotów PayU, Przelewy24

Programiści IDEAerp, celem usprawnienia komunikacji pomiędzy użytkownikami systemu, wdrożyli również komunikator firmowy – czat. Umożliwia, zarówno w kanale prywatnym, jak i grupowym, prowadzenie rozmów tekstowych online w czasie rzeczywistym, włącznie z przesyłaniem załączników.

IDEAerp to oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem, które zapewnia dogłębną kontrolę pracy w czasie rzeczywistym, co zwiększa jej wydajność i efektywność. Wykrywa bowiem błędy i niedociągnięcia, eliminuje przestoje oraz pomaga wdrażać optymalne rozwiązania celem maksymalnej optymalizacji kosztów i zwiększenia zysków. Co więcej – dzięki aplikacji mobilnej możliwa jest kontrola firmy bezpośrednio z telefonu lub tabletu, z dowolnego miejsca na świecie.

Niezliczona ilość raportów, jakie można wygenerować w systemie, pozwala na szczegółową analizę produktów, sprzedaży, kosztów, czasów pracy, nieobecności pracowników itd. Wszystkie z możliwością filtrowania i sortowania danych, dodawania tabel i wykresów, a także zmiany widoków.

Wiele z wymienionych powyżej funkcjonalności jest niedostępnych w innych systemach ERP występujących na rynku. Ale nie tylko nimi wyróżnia się rozwiązanie IDEAerp.

Sam moduł Magazyn jest niezwykle rozbudowany. Poza standardowo dostępnymi czynnościami zapewnia prowadzenie kartotek produktów, możliwość wyceny magazynów na konkretny dzień, dokonywania wydań oraz pobrań częściowych, inwentaryzację według lokalizacji produktów, stref magazynowych lub globalnie, obsługę jednostek miary, a także tworzenie własnych jednostek, możliwość sprawdzenia zapasu w danej półce czy regale i wiele więcej. Podobnie jak Panel Wydań Zewnętrznych – udostępnia wiele możliwości, które znacznie usprawniają pracę i redukują do minimum czas realizacji zamówienia. Sama integracja z kolektorami danych, czytnikami kodów (w tym QR) uniemożliwia popełnienie błędu i skraca czas każdej czynności związanej z produktem. Ponadto stanowi nieocenione udogodnienie przy inwentaryzacjach, wydaniach wewnętrznych czy zewnętrznych oraz przesunięciach magazynowych.

Szerokie możliwości dostępne w module Zakupy czy Kontrahenci, a nie występujące w innych popularnych systemach ERP, stanowią fundament pod gwarancję zachowania ciągłości sprzedaży, bez konieczności nieustannego kontrolowania stanów magazynowych.

Moduły Zarządzanie użytkownikami, Pracownicy, Kontrola czasu pracy, Nieobecności / Urlopy, Wydatki to nieocenione narzędzie pracy działów administracyjno-kadrowych.

Przejrzyste listy, raporty, wygodny kalendarz, rejestracja czasu wejść i wyjść pracowników mają bezcenny wpływ na wydajność pracy i bezbłędność funkcjonowania działu kadr.

Poznaj wszystkie moduły i funkcjonalności systemu IDEAerp – zapoznaj się ze specyfikacją dostępną tutaj.

System IDEAerp, dzięki wersji wysokokontrastowej, dostępny jest również dla osób słabowidzących lub z dysfunkcjami wzroku.

Integracje w IDEAerp

IDEAerp posiada możliwość bezpośredniej integracji z sklepami internetowymi i innymi platformami sprzedażowymi, takimi jak Allegro, Amazon, eBay, umożliwiając między innymi pobieranie informacji o zamówieniu (dane teleadresowe, produkty, płatności, uwagi, forma dostawy i płatności), pobieranie zamówień oraz automatyczną synchronizację stanów magazynowych w czasie rzeczywistym, automatyczne parowanie produktów z aukcji z magazynem na podstawie kodów produktów, mapowanie metod dostaw i płatności do systemowych odpowiedników, wysyłanie numerów przewozowych, zakładanie kartotek klientów.

Integracja obejmuje także firmy kurierskie, banki, elektroniczne płatności i programy księgowe. Rozbudowane moduły systemu zwiększają płynność przepływu informacji, kontroli, planowania i rejestracji wszystkich działań w firmie.

Poznaj pełne możliwości systemu IDEAerp – uzyskaj dostęp do demo: https://www.idea-commerce.com/demo

IDEA commerce w cenie wdrożenia zapewnia:

  • 7-godzinne szkolenie pracowników
  • zdalną asystę powdrożeniową (do 14 godzin miesięcznie) – licencja dla 2 użytkowników
  • dedykowanego opiekuna

Licencja obejmuje wielofirmowość i zapewnia nielimitowaną liczbę stanowisk.

Poznaj nową, niższę cenę – skontaktuj się z dostawcą oprogramowania.

Bezpłatna konsultacja

Jeśli planujesz rozwój swojego e-commerce i chciałbyś skonsultować wdrożenie IDEAerp w Twoim przedsiębiorstwie, nie wahaj się z nami skontaktować:

zapytania@idea-commerce.com

+48 22 243 43 11