Czym właściwie jest automatyzacja?

Automatyzacja to znaczne ograniczenie lub zastąpienie ludzkiej pracy fizycznej i umysłowej przez pracę maszyn czy urządzeń działających na zasadzie samoregulacji i wykonujących określone czynności bez udziału człowieka. Coraz szerzej stosowana jest w środowisku usługowym, zastępując powtarzalne czynności administracyjne. Wykorzystywana jest również do rozwiązywania praktycznych problemów, jakimi w e commerce mogą być niska wydajność pracy, błędy popełniane przez pracowników, permanentny brak czasu i opóźnienia w realizacji zamówień, trudność z zachowaniem ciągłości sprzedaży – braki magazynowe, a także braki kadrowe.

Co zapewnia automatyzacja sprzedaży online?

Automatyzacja e-sprzedaży jest niezwykle pożądana. Dostarcza szereg korzyści, które mają nieoceniony wpływ na funkcjonowanie i poprawę kondycji finansowej każdego e-biznesu. Zapewnia bowiem:

 • płynność przepływu informacji
 • oszczędność czasu i zasobów
 • maksymalne zoptymalizowanie kosztów
 • ciągłość w sprzedaży
 • eliminację błędu ludzkiego
 • większą wydajność pracy
 • brak konieczności zatrudniania kolejnych osób
 • zadowolenie klientów – szybciej otrzymają zamówione produkty

Dlaczego automatyzacja w e-commerce jest tak istotna?

Sprzedaż e-commerce z roku na rok nieustannie rośnie. Właściciele sklepów internetowych powiększają zasięg sprzedaży, korzystając z innych kanałów sprzedażowych – takich jak na przykład AllegroAmazoneBay, docierając tym samym do coraz szerszego grona potencjalnych klientów. Zrodziło to naturalną potrzebę przygotowania rozwiązań optymalizujących procesy realizacji zamówień, uwzględniających zarządzanie zapasem, weryfikację płatności oraz obieg dokumentów.

Wraz ze wzrostem sprzedaży pojawiają się następujące problemy/pytania:

 • Równocześnie ze wzrostem ilości zamówień / sprzedanych produktów, rośnie ilość zwrotów i reklamacji do obsłużenia. To nieuniknione. Jak sobie z tym poradzić?
 • Coraz więcej zamówień. Brakuje Ci czasu na ich sprawne obsłużenie. Przedłuża się czas realizacji. Klienci zaczynają się denerwować, odchodzą do konkurencji. Co zrobić?
 • Prowadzisz e-biznes i cierpisz z powodu permanentnego braku czasu, braków kadrowych i licznych błędów na różnych etapach procesu sprzedażowego?
 • Problemy na magazynie. Powtarzające się błędy przy pakowaniu. Braki na stanie. Jest na to sposób?

Odpowiedź na wszystkie powyższe pytania jest jedna: Postaw na automatyzację!

Potrzeba automatyzacji – niezawodny IDEAerp

Tak oto powstał webowy system IDEAerp, pozwalający na skupienie wszystkich spływających zamówień w jednym miejscu.

IDEAerp pozwala na intuicyjną pracę w oparciu o automatyczną weryfikację płatności oraz dostępności produktu w naszym magazynie, którego zapas jest na bieżąco aktualizowany, zarówno w systemie, jak i na zewnętrznych kanałach sprzedaży (w tym w sklepie internetowym, na Amazon, Allegro, eBay).

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych użytkowników przygotowaliśmy aplikację mobilną, która pozwala na szybkie i bezbłędne zbieranie wielu zamówień jednocześnie. Pomagają w tym kolektor danych lub smartfon, które mimo iż nie są konieczne, pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału IDEAerp.

Podczas kompletacji zamówień, system informuje nas z jakiej lokalizacji mamy zabrać produkt i w którym miejscu na wózku go umieścić. Prowadzi nas przez magazyn tak, abyśmy niepotrzebnie się nie cofali i przygotowali za jednym razem możliwie największą ilość zamówień.

Po zebraniu wszystkich zamówień koszyk kierowany jest na stanowisko pakowalni. Pracownik skanuje produkt, a system automatycznie szuka zamówienia. Po zeskanowaniu wszystkich produktów generuje etykietę kurierską oraz potwierdzenie sprzedaży, które może zostać wydrukowane lub wysłane drogą mailową. Zamówienia realizowane są względem priorytetów, które wcześniej wybraliśmy. Może to być kolejność zbierania zamówień lub godzina przyjazdu właściwego kuriera.

IDEAerp umożliwia pracę w oparciu o minimalną ilość zatowarowania na konkretnych produktach. Dzięki temu system sam utworzy projekt zamówienia do dostawców i poinformuje sprzedawcę o konieczności jego weryfikacji, celem zapewnienia ciągłości sprzedaży. Po zaakceptowaniu takiego zlecenia automatycznie wygenerują się dokument PZ oraz faktura zakupu.

Podczas przyjęcia towaru pracownik w prosty sposób może zweryfikować zgodność dostawy z zamówieniem. Po sprawdzeniu wszystkich pozycji system analogicznie, jak przy kompletacji zamówień, poinformuje nas, gdzie mają trafić dostarczone artykuły i zaktualizuje w czasie rzeczywistym ich dostępność na wszystkich kanałach sprzedaży (sklep, Allegro, Amazon, eBay itd.).

Zobacz jak to wygląda w praktyce:

Korzyści płynące z wdrożenia IDEAerp

Automatyzacja procesu sprzedaży oraz logistyki skraca całkowity czas realizacji zamówienia do minimum. Dzięki temu Ty oszczędzasz, a klient szybciej otrzymuje wybrane produkty. Dodatkowo – zadowolony klient chętniej wróci do Twojego sklepu przy kolejnych zakupach.

IDEAerp pozwala na automatyzacje na wielu płaszczyznach. Wbudowane mechanizmy aplikacji w pełni obsługują takie czynności jak przyjęcie zapytania, rejestrację wpłaty, wygenerowanie faktury oraz zamówienie kuriera. Wszystko to realizowane jest automatycznie.

Szybko zrealizujesz zwroty i reklamacje – przyjmowanie i rejestrowanie reklamowanych przez klienta produktów jest bardzo łatwe. Prowadzona w sposób szczegółowy kartoteka reklamacji pomaga w diagnozie uszkodzenia i udzieleniu bezzwłocznej odpowiedzi. Dodatkowo staranne prowadzenie kartoteki reklamacji wydobywa informacje o słabych punktach danego towaru.

Zadbasz o ciągłość sprzedaży produktów, bez konieczności ciągłego sprawdzania ilości towarów na magazynie – system sam sczytuje i aktualizuje ilość produktów na stanie. Gdy osiągnie ona wcześniej zdefiniowaną wartość, zostanie utworzone zamówienie do określonego przez nas dostawcy. Wówczas pozostanie tylko potwierdzenie takiego dokumentu i nasz kontrahent otrzyma wiadomość o naszym zapotrzebowaniu.

IDEAerp zapewnia integrację z kolektorami danych, czytnikami kodów oraz kodów QR. Zastosowanie czytników uniemożliwia popełnienie błędu i skraca czas każdej czynności związanej z towarem do minimum. Stanowi udogodnienie w takich operacjach jak:

 • zliczanie stanów
 • inwentaryzacje
 • wydania wewnętrzne i zewnętrzne
 • przesunięcia magazynowe

Poznaj pełne możliwości systemu IDEAerp – zobacz demo: https://www.idea-commerce.com/demo

Podsumowanie

Jeśli prowadzisz sprzedaż na różnych platformach sprzedażowych, zintegruj je z systemem IDEAerp, a oszczędzisz mnóstwo czasu i zwiększysz ilość transakcji. System pozwala zaoszczędzić nawet do 70% Twojego czasu.

IDEAerp zapewnia optymalizację pracy i pełną integrację, zarówno z sklepami internetowymi i platformami aukcyjnymi, jak również z firmami kurierskimi, bankami, elektronicznymi płatnościami i programami księgowymi. Rozbudowane moduły systemu ERP nie tylko zwiększają płynność przepływu informacji, ale też kontroli, planowania i rejestracji wszystkich działań w firmie.

Przekonaj się jak wydajna i szybka może być Twoja praca. Dowiedz się więcej.