Amazon to bez wątpienia największy i najpopularniejszy marketplace na świecie. Zrzesza ponad 600 milionów zarejestrowanych kupujących i umożliwia zarządzanie sprzedażą na całym świecie z poziomu jednego konta. Czy jednak zarządzanie zamówieniami bez dedykowanych narzędzi jest bezproblemowe, a realizacja zamówień sprawna i terminowa? Wątpliwy temat. Szczególnie przy sprzedaży wielokanałowej.

Integracja z systemem ERP

Prowadzenie sprzedaży na kilku platformach to nie lada wyzwanie. Zdecydowanie pomaga w tym integracja z systemem ERP.

Klucz do sukcesu – zarządzaj zamówieniami sprawnie i terminowo

Kluczem do sukcesu w sprzedaży na Amazon jest sprawna obsługa i terminowość wysyłek oraz przetwarzania zwrotów. Dzięki temu zadbasz o dobrą kondycję swojego konta, a kupujący będą zadowoleni z szybkiej realizacji zamówienia i chętnie powrócą do Ciebie, celem złożenia kolejnych zamówień.

Automatyzacja – must have w zarządzaniu zamówieniami

Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu integrującemu sklep z platformą Amazon możliwe jest maksymalne zautomatyzowanie procesu realizacji zamówień. Takim rozwiązaniem jest IDEAerp – system, dzięki któremu możesz wygodnie zarządzać wszystkimi zamówieniami w jednym miejscu, oszczędzać czas i zasoby, zapewnić ciągłość w sprzedaży i większą wydajność pracy, bez konieczności zatrudniania kolejnych osób.

Spersonalizowana pomoc

Chcesz skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka)? Możesz to zrobić bezpłatnie – strona przetestuj demo.

IDEAerp - integracja z Amazon

Dlaczego automatyzacja w e-commerce jest tak istotna?

Na ten temat pisaliśmy już kilkakrotnie. Zachęcam do zapoznania się z artykułami na naszej stronie: Dlaczego automatyzacja w e-commerce jest tak istotna? i Automatyzacja sprzedaży internetowej.

Coraz większe zasięgi sprzedaży i liczniejsze zamówienia zrodziły naturalną potrzebę przygotowania rozwiązań automatyzujących procesy realizacji zamówień, uwzględniających zarządzanie zapasem, weryfikację płatności oraz obieg dokumentów. Przyczyniły się tym samym do powstania dedykowanego rozwiązania, jakim jest IDEAerp.

Co zapewnia integracja z IDEAerp?

Integracja z IDEAerp zapewnia:

  • pobieranie informacji na temat zamówienia (dane teleadresowe, produkty, płatność, uwagi, forma dostawy i płatności)
  • pobieranie zamówienia w czasie rzeczywistym
  • mapowanie metod dostaw i płatności Amazon do systemowych odpowiedników
  • automatyczne parowanie produktów z aukcji z magazynem na podstawie kodów produktów
  • synchronizację cen na podstawie cen zakupu
  • zakładanie kartotek klientów
  • automatyczną synchronizację stanów magazynowych w czasie rzeczywistym
  • wysyłanie numerów przewozowych
  • Więcej o integracji z Amazon możesz przeczytać tutaj.
IDEAerp - zarządzaj zamówieniami w jednym miejscu

Integracja z systemem ERP – jak to działa?

Integracja z Amazon polega między innymi na pobieraniu z serwisu oraz wyświetlaniu w widoku sprzedaży wszelkich informacji na temat transakcji – dotyczy to danych wysyłkowych, dodatkowych wiadomości mailowych wysłanych do sprzedawcy (stamtąd można również na nie odpowiedzieć) oraz rejestracji płatności elektronicznych, powiązanych z konkretnymi zamówieniami.

System filtruje zamówienia gotowe do wysyłki i automatycznie dobiera odpowiedniego kuriera. Umożliwia także grupowanie pozostałych zamówień ze względu na ich aktualny status, np. oczekujące na płatność lub wymagające kontaktu z klientem z powodu brakujących informacji. Po zatwierdzeniu zakupu poprzez dokonanie płatności przez kupującego generowane są faktury lub paragony, a po zamówieniu kuriera – listy przewozowe. System na bieżąco informuje klientów o etapie realizacji, na którym obecnie znajduje się ich zamówienie, a także przekazuje im dane umożliwiające śledzenie przesyłki.

Automatyzacja sprzedaży online - IDEAerp

Integracja z Amazon to również ułatwienie wszelkich czynności związanych z aktualizacją stanów magazynowych – dzięki jednostronnej synchronizacji i automatycznemu parowaniu produktów wystawionych na sprzedaż w Amazon ze znajdującymi się w magazynie, po zakupie liczba dostępnych artykułów odpowiednio ulega zmniejszeniu. Automatycznie generowany jest dokument WZ.

Oprogramowanie umożliwia także kontrolę zatwierdzania i realizacji zamówień, a także rejestruje ewentualne reklamacje.

IDEAerp zapewnia ponadto synchronizację cen na podstawie cen zakupu. Na podstawie zadeklarowanej przez użytkownika formuły dedykowana funkcjonalność oblicza cenę sprzedaży i wysyła ją do zewnętrznych integracji sprzedaży.

Aby skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka) przejdź tutaj.

Korzyści z wdrożenia IDEAerp

Dla kupujących głównym czynnikiem decydującym o zadowoleniu z zakupów online jest krótki czas realizacji zamówień. Dzięki systemowi IDEAerp zrealizujesz zamówienie w możliwie najkrótszym czasie. Jako sprzedawca w serwisie Amazon musisz pamiętać, że czas to bardzo ważny temat.

Integracja z Amazon zapewnia automatyczne włączanie produktów oferowanych przez sklep internetowy do katalogu Amazon i zarządzanie ich sprzedażą w dokładnie taki sam sposób jak zamówieniami składanymi przez klientów bezpośrednio przez stronę sklepu. Krótko mówiąc – zapewnione jest zarządzanie wszystkimi zamówieniami w jednym miejscu.

Chcesz zintegrować swój sklep internetowy z Amazonem?

Postaw na IDEAerp – zintegrujesz swój sklep internetowy z Amazonem. Druga strona medalu – zoptymalizujesz zarządzanie wszystkimi zamówieniami. Przed podjęciem decyzji możesz skorzystać z narzędzia i uzyskać spersonalizowaną pomoc (wymagana przeglądarka). Skontaktuj się z nami: zapytania@idea-commerce.com