77% Polaków kupuje on-line!

Takie wnioski można wyciągnąć z analizy Gemius w najnowszym przedstawieniu raportu „E-Commerce w Polsce”. Dla wielu firm i właścicieli e-biznesów oznacza to nieskończone możliwości dotarcia do coraz nowszych grup odbiorców. Ten potencjał – o ile ogromny, wiąże się z wieloma wyzwaniami, jakie trzeba podjąć – w tym związane z marketing automation.

O marketing automation słów kilka

Sprawny proces zarządzania sprzedażą internetową to częstokroć wypadkowa wielu rozwiązań. Temat marketing automation to szeroko pojęte zagadnienie, które w swoim założeniu wykorzystuje dotychczasowo podejmowane działania wykonywane w tradycyjnej formie przez działy sprzedaży / utrzymania klienta / marketingu w zautomatyzowanej formie.

Automatyzacja marketingu i rozdrobnienie usług

Problemem wielu właścicieli sklepów internetowych jest znaczne rozdrobnienie narzędzi, których używają w procesie automatyzacji. Taka praktyka skutkuje ograniczoną możliwością oceny procesów marketingowych. Zewnętrzny mailing, obsługa programistyczna strony internetowej, generowanie leadów to jedynie wierzchołek „góry lodowej”. Zarządzanie wszystkimi narzędziami jednocześnie może przysporzyć więcej problemów niż pożytku – jest również kosztowne. Warto więc szukać rozwiązań All-in-one, które w swoim zamyśle agregują wszystkie narzędzia w jednej i łatwej w zarządzaniu formie.

jakie narzędzie do marketing automation

Czym cechują się najlepsze systemy marketing automation?

Takie narzędzie powinno:

 • oszczędzać czas
 • zwiększyć sprzedaż i rentowność
 • zwiększyć produktywność
 • umożliwiać zarządzanie i planowanie działań marketingowych
 • docierać do potencjalnych klientów wraz ze spersonalizowaną ofertą
 • umożliwiać monitorowanie Twoich klientów w czasie rzeczywistym
 • pozwalać na automatyzację wielu czynności jednocześnie

Sztuczna inteligencja a personalizacja sprzedaży

Sztuczna inteligencja nie jest już futurystycznym frazesem i pieśnią przyszłości. Obecnie jest jak najbardziej namacalna i obcujemy z nią na co dzień. Warto wspomnieć o tym, jak działa w ujęciu zwiększania sprzedaży i jak może działać na Twojej stronie www. AI wykorzystuje złożone algorytmy, weryfikując tym samym zachowania klientów. Na tej podstawie dokonywana jest analiza, która później może być użyta w procesie automatyzacji ofert lub produktów. Jest to potężne narzędzie, które z sukcesem napędza sprzedaż oraz jest implementowane coraz częściej przez wiele firm na świecie (np. Vodafone, McAfee, Yves Rocher), w tym nasze rodzime serwisy.

Wdrożenie marketing automation

Aby nadążyć za tak dynamicznym rynkiem, jak e-commerce, należy rozwijać się razem z nim – nie jest to nic nowego. Niemniej, należy podejść do tego tematu z głową, wybierając stosowne narzędzia, które będą w stanie sprostać wymogom nie tylko biznesu, ale również wymogom samych klientów. W tym celu zespół IDEA commerce wdrożył dedykowany produkt dla wsparcia sprzedaży i marketingu – IDEAflowbox, który za pomocą sztucznej inteligencji skaluje Twój biznes, oszczędzając zasoby i czas.

Nowe narzędzia do marketing automation

Jak działa IDEAflowbox?

Sam system działa na wielu płaszczyznach jednocześnie:

 • Sztuczna inteligencja pozyskuje dane na temat preferencji zakupowych użytkowników na stronie podczas ich odwiedzin w sklepie. Po czym system automatycznie – bez ingerencji i analizy pracownika, wyświetla w specjalnych ramkach rekomendowane produkty, jednocześnie polecając je. Konsument, klikając w rekomendowany produkt, dopasowany do jego potrzeb, zainteresowań i oczekiwań, jest bardziej skłonny do dokonania zakupów, przez co sprzedaż w Twoim sklepie rośnie.
 • Autoucząca sieć neuronowa kwalifikacji zgłoszeń analizuje zgłoszenia pojawiające się w systemie (odwiedziny na stronie sklepu) oraz przeprowadza odpowiedni zestaw operacji, pozwalający na segmentację zgłoszeń. Pozwala to na jak najprecyzyjniejszą odpowiedź i zaspokojenie potrzeb klienta i prezentację produktu dopasowanego do wymagań. W wyniku analizy sieci neuronowej partnerzy uzyskują analityczne podejście do sprzedaży, łatwy sposób weryfikacji działania sieci – wgląd do statystyk. Ich klienci natomiast dopasowane do ich potrzeb rekomendacje produktowe.

Sprawdź, co mówi statystyka

Monetate Ecommerce Quarterly Report w swoich analizach jasno wskazuje – „nowi klienci, którzy klikają w rekomendowane produkty, są o 70% bardziej skłonni do dokonania zakupu w ramach tej sesji”.

Oznacza to, że nie tylko zwiększamy sprzedaż, ale również świadomość klienta na temat pozostałych produktów i usług będących w ofercie.

Dodatkowe funkcjonalności

Nie zapominajmy, że IDEAflowbox jest systemem All-in-one, który prócz potencjału sztucznej inteligencji daje szereg funkcjonalności:

 • Kampanie marketingowe
  IDEAflowbox ma zaawansowane możliwości do konfiguracji i zarządzania kampaniami. Możliwe jest zarówno szczegółowe ich planowanie, jak i segmentowanie komunikacji dla wybranych grup docelowych. Dzięki temu możesz zaplanować newsletter reklamowy wprzód i zautomatyzować ich wyświetlanie bez konieczności dalszej ingerencji użytkownika.
 • Segmentacja
  Na podstawie zdobytych danych od klientów, system IDEAflowbox pozwala na dokonanie złożonej segmentacji w podziale na wybrane parametry. Przykładowo – za pomocą parametrów można stworzyć segment, który skupi w sobie wszystkie osoby z Warszawy, które już złożyły zamówienie. Zastosowanie tej funkcjonalności daje niesamowite możliwości w praktycznym zastosowaniu na co dzień.
 • Scenariusze rekomendacji
  Tworzenie odpowiednich scenariuszy produktowych jest kluczowe w procesie stworzenia spersonalizowanej oferty. Przykładowo – jeżeli zostanie utworzony scenariusz, w którym chcemy przedstawić produkty powyżej 100PLN, to później – na stronie internetowej, klient zobaczy te produkty, które spełniają warunek powyższego scenariusza (czyli wyświetlą się produkty o cenie wyższej niż 100PLN netto). Możliwości konfiguracyjne tego narzędzia dają niezliczoną ilość scenariuszy do wykorzystania.
 • Ramki Flowbox
  Jeden z nieodzownych elementów mający bezpośredni wpływ na sprzedaż i świadomość Twojego produktu / usługi. Za pomocą ramek można przedstawić produkty, które zostaną rekomendowane dla wybranego odbiorcy na podstawie wcześniej stworzonych scenariuszy. Dzięki temu przykujesz uwagę klienta i zachęcisz go do zakupu pozostałych produktów / usług.
 • Mechanizm Voice Recognition
  Jest to innowacyjny mechanizm rozpoznawania mowy, w którym klient w pierwszej kolejności łączy się z „infolinią”, podając głosowo numer zamówienia. Po zakończonej rozmowie IDEAflowbox wysyła do klienta zwrotny e-mail ze statusem zamówienia.

Korzyści

 • dzięki rekomendacjom system zarabia za Ciebie i dla Ciebie
 • poznajesz swoich klientów i ich zachowania / nawyki konsumenckie (customer persona)
 • zwiększasz konwersję
 • zmniejszasz liczbę zwrotów zamówień
 • polepszasz doświadczenia zakupowe klienta
 • system podtrzymuje relacje z klientem w sposób inteligentny i behawioralny
 • pozyskujesz wartościowe leady
 • oszczędzasz zasoby i czas
 • wszystkie czynności odbywają się automatycznie w obrębie jednego oprogramowania

IDEAflowbox – integracja z moim sklepem

W trosce o najwyższą jakość, system IDEAflowbox został w pełni zintegrowany z najpopularniejszymi platformami sprzedażowymi na świecie:

 • Prestashop (wersja min. 1.7)
 • WooCommerce (wersja min. 5.0)
 • Magento (wersja min. 2.0)
e-commerce marketing automation

Ile zajmuje wdrożenie IDEAflowbox?

Sam proces wdrożenia systemu jest wyjątkowo krótki i zajmuje do 24h od zamówienia. W tym czasie nasz Zespół Wdrożeniowy skontaktuje się z Tobą oraz przeprowadzi niezbędne czynności konfiguracyjne i usprawnienia po stronie Twojego sklepu, jak i samego Flowbox’a, abyś w prosty sposób mógł rozpocząć w pełni efektywną sprzedaż.

Edukujemy i wspieramy

Naszą specjalnością jest wsparcie, zapewniamy je w postaci łatwo dostępnych artykułów w naszej bazie wiedzy, w której omawiamy funkcjonalności systemu na podstawie przykładów użycia.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem przedstawiającym esencję IDEAflowbox