Integracje

Integracja z Allegro - automatyzacja sprzedaży

IDEA07

Sklepy internetowe jednocześnie prowadzące sprzedaż swoich produktów na serwisie aukcyjnym Allegro mogą mieć problem z uporządkowaniem pracy, co nie pozostaje bez wpływu na czas realizacji zamówień. Sprawna obsługa sklepu i osobno sprzedaży na portalu zewnętrznym to spore wyzwanie, mimo to ze względu na liczbę użytkowników Allegro wielu sprzedawców nie chce rezygnować z możliwości dotarcia do potencjalnych klientów za jego pośrednictwem. Niektóre z trudności wskazywanych przez sprzedawców korzystających z serwisu aukcyjnego to chociażby bardzo duża liczba maili od klientów wprowadzających zmiany w zamówieniach, konieczność wyszukiwania i przeklejania danych z maili do faktur oraz przekazywanie ich kurierom, parowanie produktów wystawianych na aukcjach z towarami dostępnymi w magazynie czy informowanie kupujących o statusie zamówienia i etapie jego realizacji. O wiele łatwiej byłoby zarządzać sprzedażą prowadzoną w sklepie internetowym i aukcjami z jednego panelu przy maksymalnej automatyzacji niektórych czynności – i to właśnie umożliwia dwukierunkowa integracja z Allegro.

IDEAerp wyposażony jest w funkcję bezpośredniej integracji z kontem Allegro. Jako specjalista w dziedzinie oprogramowania dla sprzedawców Allegro wiemy, że dużym problemem sprzedawców są tysiące maili od kupujących ze zmianami w zamówieniach, wyszukiwanie i przeklejanie danych z maili do faktur i kurierów, parowanie produktów, informowanie Klientów o statusach, reklamacje itp. W takiej sytuacji dla sprzedawcy automatyzacja sprzedaży internetowej staje się optymalnym rozwiązaniem wielu problemów jednocześnie. Nasz system wyświetla wszystkie informacje z zamówienia w jednym widoku bez konieczności wyszukiwania oraz realizuje całe zamówienie poprzez jedno kliknięcie – rejestruje się płatność za zamówienia, tworzy FV lub paragon i wysyła do kupującego, tworzy WZ na magazyn, wysyła maile ze statusami do kupującego, zamawiany jest odpowiedni kurier itp. Dzięki automatyzacji działalność może odbywać się przy mniejszym zaangażowaniu pracowników, co przekłada się na lepszą efektywność, a co za tym idzie – większe zyski firmy. W dowolnym momencie istnieje możliwość skontrolowania każdego etapu w cyklu obsługi klienta z wywołaniem informacji, który pracownik i kiedy zrealizował daną transakcje sprzedaży. Z pomocą pozostałych modułów systemu IDEAerp aplikacja zastępuje dodatkowe oprogramowania służące do realizacji sprzedaży.

 • pobieranie informacji o zamówieniu (dane teleadresowe, produkty, płatności, uwagi, forma dostawy i płatności)
 • pobieranie zamówień w czasie rzeczywistym
 • zakładanie kartotek klientów
 • parowanie produktu z wieloma aukcjami Allegro
 • automatyczne parowanie produktów na podstawie numeru aukcji Allegro lub kodu SKU (sygnatury)
 • rejestrowanie zdarzeń zakupowych (kliknięcie kup teraz, zmiana formularza itp.)
 • zwroty prowizji - pojedynczo, masowo lub automatycznie
 • automatyczna synchronizacja stanów magazynowych w czasie rzeczywistym
 • automatyczna zmiana statusów zamówień w Allegro
 • automatyczne wysyłanie numerów listów przewozowych do Allegro
 • autoresponder dyskusji i wiadomości Allegro

Jak to działa?
Obsługa klienta

Chcąc ułatwić naszym klientom obsługę sprzedaży na Allegro przy jednoczesnym prowadzeniu sklepu online, proponujemy oprogramowanie, dzięki któremu wszelkie transakcje z serwisu aukcyjnego pojawiają się w panelu zarządzania sklepem internetowym wraz z informacjami na ich temat i są widoczne dla sprzedającego dokładnie w taki sam sposób jak pozostałe zamówienia. Przejrzystość systemu automatyzacji sprzedaży pozwala w łatwy i w dużej mierze zautomatyzowany sposób zarządzać zamówieniami oraz ich realizacją. System ERP w pełni zarządza kartą produktu na aukcji Allegro oraz pozwala automatycznie wystawiać nowe produkty na aukcję. Dzięki integracji z Allegro wszelkie wiadomości mailowe od klientów korzystających z serwisu wyświetlają się w panelu sprzedaży na stronie sklepu, skąd sprzedający może wysłać odpowiedź. Z portalu aukcyjnego pobierane są też informacje o płatnościach rejestrowanych w czasie rzeczywistym oraz dane wysyłkowe.

Automatyzacja sprzedaży – synchronizacja z magazynem

Ułatwiona obsługa klienta to nie wszystko, co można zyskać dzięki integracji z Allegro. Równie pomocna i porządkująca pracę sprzedawcy jest synchronizacja stanów magazynowych sklepu internetowego z transakcjami dokonywanymi w serwisie aukcyjnym – po potwierdzeniu zakupu stan magazynowy danego produktu ulega zmniejszeniu. Kiedy zamówienie jest już gotowe, następuje automatyczny wybór odpowiedniego kuriera, któremu następnie przekazana zostanie przesyłka. System generuje i drukuje listy przewozowe, paragony i faktury, a także na bieżąco informuje klientów o aktualnym statusie zamówienia. Dla ułatwienia pracy zamówienia grupowane są we właściwych folderach ze względu na etap realizacji, na którym w danym momencie się znajdują. Automatyzacja sprzedaży internetowej w tym zakresie sprawia, że system rejestruje również ewentualne reklamacje. Oprócz tego oprogramowanie umożliwia automatyczne parowanie konkretnego produktu z wieloma aukcjami, a nawet wystawianie aukcji z poziomu sklepu, co ostatecznie prowadzi do sytuacji, w której bezpośrednie korzystanie z serwisu Allegro nie jest konieczne.

Dodatkowe funkcje oprogramowania

Zalet integracji sklepu internetowego serwisem aukcyjnym Allegro nie sposób nie docenić – ujednolica ona proces realizacji zamówień składanych za pomocą obu platform i pozwala zarządzać nimi z jednego panelu. System automatyzacji sprzedaży to duże ułatwienie i oszczędność czasu dla sprzedającego, a także rozwiązanie gwarantujące sprawną obsługę i krótki czas oczekiwania na przesyłkę klientom sklepu. Oprogramowanie ma wiele dodatkowych, przydatnych funkcji – między innymi pozwala rejestrować zdarzenia zakupowe takie jak kliknięcie „Kup teraz” czy zmiany wprowadzane przez klienta do formularza oraz kontrolować proces zatwierdzania i realizacji zamówienia.

Integracja Allegro
rozwiązanie dla wymagających!

Oczekiwania dzisiejszego klienta są coraz wyższe. Olbrzymia konkurencja panująca na rynku niemal w każdej branży przyczyniła się do powstania swoistego wyścigu, jaki panuje między dystrybutorami towarów, który polega na wdrażaniu coraz to użyteczniejszych rozwiązań ułatwiających dokonywanie zakupów w sieci. Chodzi w nim o przyciągnięcie i zatrzymanie nabywcy u siebie – to proces, do którego dąży każdy sklep internetowy, aby poprawić wyniki sprzedaży. Taka sytuacja sprawiła, że konsument stał się znacznie bardziej wymagający i liczy na obsługę najwyższej jakości. Niezapewnienie takiego poziomu, zazwyczaj kończy możliwość podjęcia współpracy. Właśnie dlatego tak ważna jest integracja Allegro z systemem ERP, która w jednym miejscu umieści wszystkie ważne informacje dotyczące handlu dokonywanego za pośrednictwem różnych kanałów. To narzędzie, które umożliwia właścicielowi sklepu internetowemu automatyzację sprzedaży i tym samym uzyskanie dokładniejszej kontroli prowadzonego biznesu. Wspomaga również marketing i pozwala oszczędzić czas. Jednocześnie w dużym stopniu redukuje zagrożenie pominięcia niektórych transakcji, co może zdarzyć się przy nieuporządkowanych danych o transakcjach i powoduje przedłużenie ich sfinalizowania, a nierzadko staje się przyczyną rezygnacji klienta z zamówienia.

Dzięki integracji ERP z Allegro sprzedawca zyskuje narzędzie, które pomaga osiągnąć najwyższą jakość obsługi współczesnego wymagającego konsumenta. Nabywcy oczekują szybkiej realizacji, sprawnego kontaktu i otrzymywania na bieżąco informacji dotyczących produktu w postaci odpowiedzi na wysyłane wiadomości, a także bycia informowanym o aktualnym statusie zlecenia. Jest to możliwe jedynie wtedy, kiedy zarządca sklepu internetowego jest w stanie zapanować nad zamówieniami, a na to pozwala automatyzacja sprzedaży. Przejrzystość panelu gromadzącego w jednym miejscu informacje o zakupach dokonanych na wszystkich platformach, zdecydowanie to ułatwia. Integracja Allegro jest procesem niezbędnym, jeżeli właściciel e-commerce wykazuje ambicje zapewnienia kontrahentowi najwyższej jakości obsługi. Uporządkowanie danych umożliwia szybką analizę sytuacji, kontrolę stanów magazynowych i znacznie przyspiesza realizację zlecenia, co zapewnia firmie wysoki standard. Skorzystanie ze scalenia platformy Allegro z e-sklepem to dostosowanie biznesu do aktualnych wymogów rynku. Tym samym firma będzie mogła się rozwinąć i nie zostanie w tyle za konkurencją.

Zwiększ sprzedaż swojego towaru dzięki automatyzacji w sklepie internetowym – postaw na rozwiązanie, które wzbogaci Twój CRM, dostarczając Ci nowe, cenne informacje. Zainwestuj w nowoczesne oprogramowanie i spraw, żeby Twoi pracownicy mogli zająć się pożyteczniejszymi i kreatywniejszymi czynnościami niż obsługa sprzedaży!

Poznaj nasze inne integracje

Przetestuj nasz system. Zamów demo