System ERP

Systemy ERP w chmurze (online) – sprawdzona alternatywa dla każdego

IDEAerp

W klasycznym ujęciu, system klasy ERP (enterprise resource planning) częstokroć kojarzy się z potrzebą inwestowania w obszerne aplikacje, tworzenia dodatkowej infrastruktury i posiadaniem wykwalifikowanego personelu do jego obsługi. Wraz z postępem technologicznym, niewątpliwym standardem okazuje się migrowanie firm w kierunku oprogramowania wykorzystującego technologię i potencjał chmury obliczeniowej (cloud). Jest to niewątpliwie jeden z głównych aspektów, które tworzą nowoczesny system ERP i pozwalają na znaczą redukcję kosztów utrzymania (w tym zaplecza technologicznego, zespołu informatycznego).

Coraz większa liczba przedsiębiorstw odkrywa duże korzyści, jakie daje im przenoszenie danych na bezpieczną i łatwą w obsłudze chmurę, rezygnując tym samym z kosztownych inwestycji związanych z wdrożeniem dedykowanego oprogramowania (w tym własnych maszyn). Poznaj główne zalety systemu ERP online i zobacz jak wiele możesz dzięki temu zyskać!

Jakie są zalety systemu ERP w chmurze?

Głównymi zaletami będą oszczędność zasobów i bezpieczeństwo danych (zarówno Twoich jak i Twoich klientów / kontrahentów). Wszelkie procesy związane z funkcjonowaniem systemu ERP odbywają się w przestrzeni dedykowanych i przystosowanych do wydajnej pracy serwerów. Coraz więcej firm decyduje się na migrację swoich rozwiązań do chmury z uwagi na znaczną redukcję kosztów utrzymania oprogramowania (w tym całej infrastruktury i kadr).


Nasi klienci zdecydowali się przejść na oprogramowanie ERP w chmurze z uwagi na:

Znaczna redukcja kosztów

Spowodowaną faktem, że korzystanie z systemów ERP w chmurze (np. w formie subskrypcyjnej) pozwala na przechowywanie nawet skomplikowanych i rozbudowanych baz danych, oprogramowania ERP oraz pozostałych zasobów w chmurze wiąże się z brakiem konieczności inwestowania we własną infrastrukturę serwerową. Niższe są także koszty eksploatacji urządzeń, maleją opłaty za energię elektryczną oraz inne koszty, które często stanowią barierę zaporową, zwłaszcza w przypadku ERP dla małych i średnich firm.

Zwiększona wydajność

Program do zarządzania przedsiębiorstwem w chmurze powinien być szybki oraz w niczym nie ograniczać Twojego biznesu. To dzięki zastosowaniu ultrawydajnych serwerów, nieograniczonej mocy obliczeniowej i braku limitów danych masz pewność, że wszelkie procesy biznesowe i operacje wewnątrz systemu zostaną przeprowadzone błyskawicznie.

Elastyczność

IDEAerp to system, który rozwija się wraz z działalnością firmy. W zależności od potrzeb i wyzwań twojego przedsiębiorstwa dostarczamy niezbędne zasoby i unikalne funkcjonalności systemu, które realnie optymalizują i automatyzują. Dzięki temu możesz skalować sprawdzone rozwiązania w wielu obszarach działalności, czy wielofirmowości.

Skalowalność

Dostosowanie mocy obliczeniowej, ilości przestrzeni dyskowej oraz parametrów usługi do naszych aktualnych możliwości, stanowi podstawową korzyść związaną z użytkowaniem programów i przechowywaniem danych w chmurze. Skalowalność pozwala w każdej chwili zwiększyć wydajność wirtualnego dysku lub serwera, a jeśli zapotrzebowanie wzrasta okresowo – istnieje możliwość ponownego obniżenia przepustowości. Elastyczność tego rozwiązania ma wymierny wpływ na ekonomiczne aspekty zarządzania firmą.

Gwarancja niezawodności

Kolejną, istotną korzyścią dla posiadaczy danych i użytkowników oprogramowania w chmurze jest regularne tworzenie kopii zapasowych oraz znacznie prostsze wykonywanie backupu danych na wypadek awarii czy włamania do systemu. Choć uczciwie należy przyznać, że takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, to warto mieć gwarancję, że nie utracimy naszych danych, a ciągłość działania zostanie zachowana.

Bezpieczeństwo

Mając na uwadze potencjalne zagrożenia warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo związane z użytkowaniem oprogramowania w chmurze. Kopie zapasowe systemu, backup danych czy ochrona antywirusowa serwerów to tylko niektóre rozwiązania, dzięki którym chronimy zasoby przed utratą lub dostępem osób nieuprawnionych. Odzyskiwanie danych po awarii systemu lub urządzenia, jest znacznie prostsze i szybsze, co nie generuje przestojów w pracy. Rozwiązania ERP typu web to również specjalistyczny hosting i infrastruktura zabezpieczająca Ciebie i Twój biznes przed wyciekiem danych czy atakami hakerskimi. Dodatkowo każdy użytkownik systemu IDEAerp wraz z bazami danych jest chroniony zgodnie z przepisami i wymogami GDPR / RODO.

Szybkość wdrożenia systemu ERP

Z uwagi na chmurowość, wdrożenie naszego rozwiązania ERP jest nieporównywalnie szybsze niż w klasycznym podejściu. Pozwoli to na ekspresowe wprowadzenie niezbędnych danych i konfigurację, którą przeprowadzamy niezwłocznie po zakupie.

Bezpieczeństwo dzięki chmurze

Mając na uwadze całe spektrum zagrożeń związanych z funkcjonowaniem systemów informatycznych, warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa związane z użytkowaniem oprogramowania w chmurze. Wspomniane wcześniej kopie zapasowe systemu, backup danych czy ochrona antywirusowa serwerów to tylko niektóre rozwiązania, dzięki którym firmy przechowujące swoje dane w chmurze oraz korzystające z udostępnianego na niej oprogramowania, mogą chronić zasoby przed utratą lub dostępem osób nieuprawnionych. Odzyskiwanie danych po awarii systemu lub urządzenia, jest znacznie prostsze i szybsze, dzięki czemu nie generuje uciążliwych przestojów w pracy, dając możliwość odtworzenia całego środowiska systemowego. O dodatkowych korzyściach w postaci braku stresu i strat finansowych nie trzeba wspominać.

System ERP w chmurze czy na serwerze?

Biorąc pod uwagę niewątpliwe zalety przechowywania danych i korzystania z oprogramowania w chmurze, wiele firm wciąż decyduje się na tradycyjną budowę środowiska informatycznego na fizycznych serwerach. Rozwiązanie takie jest znacznie bardziej kosztowne i przyjazne raczej dla największych firm, które przechowują ogromne ilości danych i korzystają z najbardziej zaawansowanego technologicznie oprogramowania. W ich przypadku dedykowane serwery mogą sprawdzić się lepiej, uwagi na liczne rozwiązania projektowane „na miarę”, dostosowane do indywidualnych wymagań. Jednak w przypadku małych i średnich firm, korzystanie z systemu ERP w chmurze może przynieść same korzyści, począwszy od znacznego obniżenia kosztów, poprzez zwiększenie wydajności i skalowalność zasobów, aż po kwestie związane z bezpieczeństwem i ochroną danych.

Oprogramowanie ERP w chmurze, dlaczego warto?

Oprogramowanie dla firm w tej formule to nie tylko świetna alternatywa pod kątem szybkości implementacji. Rozwiązanie to zapewnia przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa. ERP w chmurze to system gromadzenia i przetwarzania danych, które w najwyższym stopniu chroni je przed utratą. Profesjonalne wirtualne dyski posiadają zabezpieczenia w postaci wielu kopi zapasowych. Zupełnie inaczej wygląda pewność przechowywania informacji na dysku stacjonarnym w firmie. Zrządzenie losu potrafi całkowicie przekreślić całe lata pracy. Pożar czy inny tragiczny wypadek może pozbawić firmę wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania materiałów archiwalnych oraz bieżących danych. Systemy wykorzystujące ERP w chmurze wolne są od zagrożeń. Przedsiębiorstwo, które oferuje możliwość skorzystania z takiej usługi, wdraża najlepsze zabezpieczenia informatyczne, które zapewniają wysoki stopień ochrony przed atakiem hakerskim, możliwością włamania się do systemu i kradzieży wrażliwych informacji. Jednak korzystanie z ERP pracującego w chmurze to przede wszystkim komfort i oszczędność związana z brakiem konieczności samodzielnego rozbudowywania potężnej infrastruktury informatycznej.

Sprzedaż, magazyn, integracje i księgowość w jednym

  • Modułowość

    Główne funkcjonalności IDEAerp polegają na intuicyjnym i prostym w obsłudze systemie modułów, dzięki temu możemy wdrożyć niezbędne narzędzia w oparciu o faktyczne zastosowanie, oraz które pozwolą realnie optymalizować działania Twojej firmy.

  • Automatyzacja

    Głównymi zaletami jest kompleksowa automatyzacja obsługi zamówień od procesu pobrania zamówienia z kanałów sprzedaży po kompletację i wysyłkę do klienta, redukując czas nawet o 70%. Dodatkową funkcjonalnością jest zintegrowany moduł pakowalni czy RMA pozwalający na sprawną weryfikację zwrotów i reklamacji klientów.

  • Dedykowane rozwiązania

    Nasz system ERP posiada również dedykowane oprogramowanie do zarządzania magazynem, w którym możesz bez żadnych przeszkód prowadzić pełen nadzór nad stanami magazynowymi z dedykowaną aplikacją mobilną dla urządzeń mobilnych i kolektorów. Dzięki temu masz bezpośredni dostęp do danych na temat twoich produktów a Twoi pracownicy magazynu będą pracować efektywniej.

  • Integracje

    Integracje są podstawą pracy w e-commerce, dlatego w IDEAerp wspieramy Polskie firmy w ekspansji na nowe rynki umożliwiając zarządzanie sprzedażą w sposób multi kanałowy. W naszym podejściu nie skupiamy się tylko na dużych biznesach, nasi klienci to również setki małych i średnich przedsiębiorstw!

Sprawdź pozostałe intuicyjne narzędzia dostosowane pod swój biznes

Poznaj dodatkowe funkcjonalności, które oferuje nasz system:

Dla prowadzących produkcję.

IDEAerp posiada rozbudowane narzędzie do zarządzania produkcją i planowania produkcji w Twojej firmie. Dzięki jego wykorzystaniu będziesz w stanie kompleksowo usprawnić i zautomatyzować m.in proces wdrażania marszrut, prac gniazd produkcyjnych czy też tworzyć produkty w oparciu o zestawienia materiałowe i ich zapotrzebowanie (MRP).

Bądź na bieżąco w relacji z klientami i projektami.

Nasz system ERP wyposażony jest również w zaawansowany moduł CRM, i system zarządzania projektami w wielu obszarach działalności firmy. Dzięki temu, możesz planować i raportować, Twój zespół może planować spotkania z klientami i tworzyć dla nich spersonalizowane oferty produktów i usług (również w sklepie internetowym / sprzedaży online). Do Twojej dyspozycji dajemy również dedykowany panel B2B dla sprawniejszego komunikowania ofert i sprzedaży w tym kanale.

Sprawna księgowość.

Systemy ERP wspomagają proces fakturowania i rozliczania z kontrahentami wspierając sprzedaż online. IDEAerp również pozwala rozliczać i zarządzać fakturami, paragonami. Umożliwia też tworzenie dokumentów czy korekt (w tym również JPK). Integracja systemu ERP z największymi programami księgowymi typu Symfonia / Rewizor / Optima pozwala na wygodne prowadzenie finansów i księgowości w jednym – spójnym ekosystemie.

Business intelligence.

Sprawna analityka w to nieodzowny element pracy w każdym biznesie. IDEAerp umożliwia również korzystanie z dedykowanego narzędzia BI dzięki któremu można w prosty i intuicyjny sposób tworzyć zaawansowane raporty i zestawienia (na przykład sprzedaży i zakupów).

FAQ – najczęściej zadawane pytania

  • Czym jest system ERP i jakie role odgrywa?

    System ERP to aplikacja, która pomaga organizacjom w regulowaniu i automatyzacji procesów biznesowych, w tym księgowości, zasobów ludzkich, zamówień, planowania zapasów i prowadzenia relacji z klientami. Kluczową korzyścią w pracy z ERP jest zapewnienie jednego, zintegrowanego widoku w całej operacji przedsiębiorstwa pomagająca usprawnić i zautomatyzować przepływ informacji między różnymi działami i funkcji biznesowych. W zastosowaniu na co dzień poprawia wydajność, obniża koszty i pozwala podejmować lepsze decyzje w oparciu o twarde dane.

  • Jakie są przykłady systemów ERP?

    SAP, Oracle, Microsoft Dynamics 365, Comarch ERP, Infor, Epicor i Netsuite to niektóre przykłady / rodzaje systemów ERP. Systemy te są wykorzystywane przez firmy wszystkich rozmiarów i branż, począwszy od małych sklepów do dużych międzynarodowych korporacji. Niektóre systemy ERP są dostosowane do konkretnych branż, takich jak produkcja lub opieka zdrowotna, podczas gdy inne są bardziej ogólnego przeznaczenia i mogą być używane przez każdy rodzaj organizacji.

  • Czym jest SAP i jego zastosowanie?

    SAP to niemiecka korporacja, która dostarcza system do administrowania i automatyzacji operacji biznesowych, takich jak księgowość, planowanie łańcuchów dostaw, produkcja, sprzedaż i dystrybucja, zasoby ludzkie i nadzór relacji z klientami. Jest on używany głównie przez duże organizacje w celu poprawy efektywności. Dodatkowo może być zintegrowany z innymi technologiami, takimi jak IoT, AI i chmura.

  • Jakie 5 komponentów najczęściej poruszają systemy ERP?

    Kluczowe komponenty określające wartość biznesową systemu to: prowadzenie finansów, administrowanie łańcuchem dostaw, produkcja, sprzedaż kończąc na HR i rachunkowości.

  • Jakie są kluczowe obawy przed wdrożeniem projektu ERP?

    Jak wiemy, takie systemy stanowią filar poprawnego działania przedsiębiorstw. Przed ich wdrożeniem ważne jest, aby zaadresować główne obawy, które obejmują: koszt systemu, szkolenie personelu, złożoność systemu i utrzymanie. Wszystkie z powyższych obaw eliminuje wybranie systemu w modelu SaaS, który pomaga w dostarczeniu stosownych zasobów w postaci kompleksowej obsługi klienta, jednocześnie dając Twojej firmie możliwość skupienia się na sprzedaży i jej wzroście.

  • Jaka jest historia systemów ERP?

    Wczesna koncepcja systemu została opracowana w 1960 r. w związku z potrzebami planowania zapotrzebowania materiałowego (MRP). Na przestrzeni lat, takich narzędzi zmieniła się drastycznie wraz z postępem technologii i mocy obliczeniowej komputerów. W latach 90-tych systemy te również zaczęły być bardziej dostępne dla wielu firm i organizacji, które zaczęły korzystać z nich na co dzień. Obecne i nowoczesne rozwiązania zapewniają wiele dodatkowych integracji oraz architekturę opartą na chmurze, które są jedną z najbardziej pożądanych wartości dla wielu firm.

Skontaktuj się z nami
aby rozpocząć nowy projekt