System ERP

System ERP SaaS

System ERP SaaS

Potrzeba efektywnej optymalizacji kosztów prowadzenia firmy to dzisiaj najważniejsze zadanie stojące przed większością przedsiębiorców. Problem zbyt wysokich kosztów utrzymania systemów IT dotyczy w dużej mierze małych oraz średnich firm. To nie tylko opłaty związane z zakupem bądź odnowieniem licencji na konkretne oprogramowanie, wykorzystywane do pracy, ale także wiele kosztów związanych z utrzymaniem całego systemu, które można jednak znacząco ograniczyć poprzez system ERP SaaS.

SaaS, czyli system w modelu chmurowym „Software as a Service”, jest najlepszym rozwiązaniem optymalizującym koszty w takich właśnie sytuacjach. Nie tylko licencje na oprogramowanie obciążają firmowy budżet. To również utrzymanie nowoczesnych serwerów i pomieszczeń, które są dla nich przeznaczone. Kosztowne jest również wdrożenie nowego oprogramowania, jego konfiguracja, późniejsze uaktualnianie oraz opieka serwisowa na wypadek ewentualnych awarii. Wiąże się to nierzadko z koniecznością zatrudniania zespołu informatyków i tym samym utrzymywania kolejnych stanowisk pracy.

W przypadku ERP SaaS oprogramowania nie trzeba wykupywać na własność, można je po prostu wynająć na dowolny okres i wygodnie z niego korzystać w każdym miejscu na świecie, nie przejmując się awariami, aktualizacjami czy konfiguracją. Za całą obsługę odpowiedzialny jest doświadczony zespół informatyków zatrudniany przez zewnętrzną firmę, a dzięki utrzymywaniu systemu na wydajnych i świetnie zabezpieczonych serwerach można mieć pewność, że ryzyko awarii czy problemów z dostępem do oprogramowania będzie tutaj minimalne.

Co to jest SaaS?

System chmurowy w modelu SaaS daje przedsiębiorcy, jego pracownikom i wszystkim partnerom biznesowym zdalny i niczym nieograniczony dostęp do oprogramowania dopasowanego do konkretnych potrzeb. W ramach uiszczania jednej bardzo niskiej opłaty abonamentowej nie tylko wynajmuje się oprogramowanie, ale i korzysta z wszystkich dodatkowych usług związanych z jego obsługą. W niewielkiej opłacie abonamentowej zawarte są takie elementy, jak:

  • Utrzymanie i unowocześnianie serwerów
  • Wdrażanie systemów zabezpieczających dane
  • Opieka specjalistów IT odpowiedzialnych za usuwanie wszelkich awarii systemu
  • Wdrażanie i aktualizacja nowego oprogramowania
  • Zdalny dostęp do oprogramowania na każdym komputerze, wszędzie tam, gdzie można podłączyć się do internetu.

Dużą zaletą wynajmu oprogramowania w chmurze jest bardzo prosty dostęp do niego. Oprogramowanie zainstalowane jest na zewnętrznych serwerach, co sprawia, że nie ma konieczności osobnej jego instalacji na każdym komputerze klienta. Wystarczy system operacyjny i najzwyklejsza przeglądarka internetowa. Z jej poziomu można logować się do narzędzi i korzystać z nich w dowolnym miejscu, w którym jest możliwość podłączenia się do internetu.

Dla kogo jest system ERP SaaS?

Oprogramowanie jako usługa w chmurze to rozwiązanie wręcz idealne dla wszystkich tych przedsiębiorców, dla których ogromnym obciążeniem budżetowym jest utrzymanie całego działu IT w firmie. Korzystając z usługi SaaS, zyskuje się jednak o wiele więcej, niż tylko tani dostęp do profesjonalnego oprogramowania bez konieczności zajmowania się jego szeroko pojętą obsługą.

System ERP SaaS to bowiem także zdalny dostęp do niezbędnych firmie narzędzi. Daje to ogromne możliwości dla rozwoju biznesu. Firma zajmująca się opracowywaniem projektu na szeroką skalę, która korzysta z pomocy wielu podwykonawców, może udzielać zdalnego dostępu do oprogramowania wszystkim osobom zaangażowanym w pracę. Samo zarządzanie uprawnieniami jest niezwykle proste i daje szerokie możliwości.

Jest to także doskonałe narzędzie dla pracowników terenowych. Korzystanie z systemu ERP SaaS nie wymaga żadnej instalacji po stronie klienta. Dostęp do oprogramowania realizowany jest za pośrednictwem standardowej przeglądarki internetowej, a więc można z niego swobodnie korzystać na każdym komputerze, wszędzie tam, gdzie po prostu jest możliwość połączenia się z internetem.

Skontaktuj się z nami
aby rozpocząć nowy projekt