System ERP w modelu SaaS dla przedsiębiorstwa

System ERP SaaS

System ERP SaaS

Optymalizacja kosztów prowadzenia biznesu to jedno z największych wyzwań dla każdego przedsiębiorcy. Obecnie na rynku mamy do czynienia z wieloma rozwiązaniami, ale i również bardzo dużym rozdrobnieniem funkcjonalności oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. Wiele firm ponosi wysokie koszty związane z utrzymaniem kilku systemów jednocześnie. W niektórych przypadkach można zdecydować się na własne oprogramowanie ERP (enterprise resource planning), nie mniej jest to bardzo kosztowne rozwiązanie, zważywszy na utrzymanie obsługi informatycznej, infrastruktury serwerowej/technicznej czy licencji. Jak więc zjeść ciastko i mieć ciastko? Rozwiązaniem jest wybór systemu do zarządzania przedsiębiorstwem w formie wynajmu oprogramowania w tzw. modelu chmurowym SaaS (Software as a Service).

Wybór oprogramowania jako usługi to zupełnie nowe podejście, które pozwala obniżyć do minimum koszty utrzymania całego systemu. Dużą zaletą oprogramowania ERP jest brak konieczności zakupu na własność, można je wynająć na dowolny okres i wygodnie z niego korzystać w każdym miejscu na świecie, nie przejmując się awariami, aktualizacjami czy konfiguracją. Za całą obsługę odpowiedzialny jest doświadczona kadra i zespół informatyków zatrudniany przez zewnętrzną firmę, a dzięki utrzymywaniu systemu na wydajnych i zabezpieczonych własnych serwerach można mieć pewność, że ryzyko awarii czy problemów z dostępem do oprogramowania jest minimalne.

Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że systemy klasy ERP oparte na chmurze to jedno z rozwiązań technologicznych, które pozwalają na zarządzanie firmą z każdego miejsca na ziemi. Aby rozpocząć pracę, wystarczy bowiem przeglądarka i dostęp do internetu, a samo wdrożenie systemu jest wyjątkowo szybkie.

Co to jest SaaS?

Technologia systemów chmurowych w modelu SaaS daje przedsiębiorcy, jego użytkownikom i wszystkim partnerom biznesowym zdalny i nieograniczony dostęp do oprogramowania dopasowanego do konkretnych potrzeb. W ramach uiszczania jednej – niskiej opłaty abonamentowej / opłaty miesięcznej nie tylko wynajmuje się oprogramowanie, ale i korzysta z wszystkich rozbudowanych usług związanych z obsługą. W niewielkiej opłacie abonamentu zawarte są takie elementy, jak:

  • Utrzymanie i unowocześnianie serwerów
  • Wdrażanie systemów zabezpieczających dane
  • Opieka specjalistów IT odpowiedzialnych za usuwanie wszelkich awarii systemu
  • Wdrażanie i aktualizacja nowego oprogramowania
  • Zdalny dostęp do oprogramowania na każdym komputerze, wszędzie tam, gdzie można podłączyć się do internetu.

Dużą zaletą wynajmu oprogramowania w chmurze jest jego bardzo łatwa dostępność. Oprogramowanie zainstalowane jest na zewnętrznych serwerach, co sprawia, że nie ma konieczności osobnej jego instalacji na każdym komputerze klienta. Wystarczy system operacyjny i najzwyklejsza przeglądarka internetowa. Z jej poziomu można logować się do narzędzi i korzystać z nich w dowolnym miejscu, w którym jest możliwość podłączenia się do internetu.

Dla kogo jest system ERP SaaS?

Oprogramowanie jako usługa w chmurze to rozwiązanie wręcz idealne dla wszystkich przedsiębiorców, dla których ogromnym obciążeniem budżetowym jest utrzymanie całego działu IT w firmie. Korzystając z usługi SaaS, zyskuje się o wiele więcej, niż tylko tani dostęp do profesjonalnego oprogramowania bez konieczności zajmowania się jego obsługą.

System ERP SaaS to także zdalny dostęp do niezbędnych firmie narzędzi i modułów. Daje to ogromne możliwości dla rozwoju biznesu. Firma zajmująca się opracowywaniem projektu na szeroką skalę, która korzysta z pomocy wielu podwykonawców, może udzielać dostęp do programu wszystkim osobom zaangażowanym w pracę. Samo zarządzanie uprawnieniami jest niezwykle proste i daje szerokie możliwości.

Jest to także doskonałe narzędzie dla pracowników terenowych, w tym również handlowców dzięki dedykowanym modułom CRM. Korzystanie z systemu ERP SaaS nie wymaga żadnej instalacji po stronie klienta. Dostęp do oprogramowania realizowany jest za pośrednictwem standardowej przeglądarki internetowej, a więc można z niego swobodnie korzystać na każdym komputerze, wszędzie tam, gdzie po prostu jest możliwość połączenia się z internetem.

Ile trwa wdrożenie systemu ERP SaaS?

IDEA commerce jako dostawca oprogramowania udostępnia i uruchamia swoje narzędzie niezwłocznie po jego zakupie. Następnie kontynuujemy prace nad pełnym wdrożeniem produkcyjnym w oparciu o indywidualne potrzeby firmy. Na czas pełnego wdrożenia systemu składa się wiele czynników, w tym efektywność w przekazywaniu niezbędnych danych, docelowej liczby użytkowników (i ich wdrożenie), obecnych baz danych czy też stopnia zintegrowania systemu. Docelową praktyką jest jak najszybsze wdrożenie naszych sprawdzonych rozwiązań.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem systemu ERP SaaS?

Planując wybór systemu ERP SaaS warto dowiedzieć się więcej na temat jego specyfikacji i finansowania. Nasz autorski system posiada elastyczne pakiety i formuły abonamentowe dostosowane do wymogów każdej firmy – bez względu na rozmiar. Ważnym aspektem będzie sprawdzenie zaplecza technologicznego (hostingowego / chmury obliczeniowej) oraz możliwości z zakresu konfiguracji i zintegrowania działalności z systemem pod kątem najważniejszych czynników takich jak integracje zewnętrzne, moduły zarządzania sprzedażą, gospodarką magazynową czy księgowością.

W IDEA commerce cenimy sobie transparentność, dlatego umożliwiamy naszym klientom wcześniejsze przetestowanie IDEAerp przed zakupem.

Testuj za darmo przez 14 dni

Dodatkowe funkcjonalności i korzyści dla przedsiębiorstwa

  • Nasz system do planowania zasobów przedsiębiorstwa to zaawansowane oprogramowanie, które dostosowuje się do Twojego biznesu i rozwija się razem z nim.

  • IDEAerp pozwala na całościowe prowadzenie biznesu dzięki automatyzacji, jednocześnie uwalniając własne zasoby danej firmy. Na co dzień nasz system wspiera setki firm w Polsce i pozwala uporządkować wszelkie aspekty związane ze sprzedażą, gospodarką magazynową, integracjami (z programami księgowymi, platformami marketplace czy firmami kurierskimi).

  • Dodatkowo oferujemy niezwykle przydatne narzędzia w tym moduł Business Intelligence pozwalający na sprawne zarządzanie raportowaniem i analityką.

  • Dla tych, którzy cenią sobie dedykowane i autorskie rozwiązania dajemy możliwość tworzenia unikalnych funkcjonalności dla systemu. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź IDEAerp i przetestuj system przez 14 dni zupełnie za darmo!

Skontaktuj się z nami
aby rozpocząć nowy projekt