IDEAERP

Systemy ERP

IDEAerp

Efektywny przepływ informacji we współczesnych przedsiębiorstwach jest nierzadko kluczowym elementem, decydującym o poprawnej realizacji wszystkich procesów biznesowych. Gromadzone w bazach danych informacje finansowe, dane klientów, stany magazynowe czy szczegółowe informacje związane, chociażby z dystrybucją nie powinny być nadmiernie rozproszone.

Nadal jednak bardzo często w przedsiębiorstwach wykorzystuje się odrębne bazy danych dla każdego z procesów biznesowych. Ich największą wadą jest właśnie „indywidualność”, brak możliwości zestawienia ze sobą danych z różnych źródeł, co praktycznie zawsze utrudnia realizację wszystkich procesów biznesowych i ogranicza efektywność pracy w firmie.

To z kolei bezpośrednio przekłada się na pozostawiającą wiele do życzenia wydajność, a w dłuższej perspektywie działalności przedsiębiorstwa może być uznane za bardzo szkodliwe. Dlatego też właściciele firm coraz częściej decydują się na podjęcie działań obejmujących przede wszystkim kwestie dotyczące rozwoju systemów. Jednym z najpopularniejszych dostępnych obecnie rozwiązań jest nowoczesne programowanie ERP. Wdrożenie tej technologii powszechnie traktowane jest jako jeden z najlepszych sposobów na to, aby znacząco ułatwić m.in. zarządzanie zasobami, czyli enterprise resource planning.

Bez względu na to, jakie informacje znajdują się w posiadanej bazie danych, zintegrowane systemy klasy ERP umożliwiają efektywne wykorzystanie zainstalowanych już programów. Właścicieli małych, średnich oraz dużych firm serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami prezentowanej oferty usługowej oraz do kontaktu. Zapewniamy, że system informatyczny ERP nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Gwarantujemy sprawną realizację powierzonego nam zlecenia oraz kompleksowe wsparcie powdrożeniowe.

Co to jest system klasy ERP

Podczas pracy nasi doradcy bardzo często spotykają się z pytaniem dotyczącym tego, co to jest system ERP? Pomimo że przedsiębiorcy mają tutaj do czynienia z relatywnie nową technologią, to udzielenie odpowiedzi wcale nie stanowi większego problemu. Ogólnie rzecz ujmując, scalenie wszystkich danych wykorzystywanych przez przedsiębiorstwo jest możliwe właśnie z wykorzystaniem systemów ERP. Nie mamy tutaj do czynienia z rozproszonymi bazami danych, które nie mogą się ze sobą wzajemnie komunikować, ale z jednym, potężnym systemem, do którego łatwy dostęp może mieć każdy z pracowników, niezależnie od tego, w jakim dziale jest zatrudniony.

Dzięki wdrożeniu takiego rozwiązania w firmie można znacząco przyspieszyć realizację wielu procesów biznesowych. Dane wprowadzone do systemu w jednym dziale są w pełni widoczne w każdym innym, co ogranicza ryzyko przestojów, dezinformacji w firmie czy podejmowania błędnych decyzji przez pracowników, które potrafią być naprawdę kosztowne. Dużo łatwiej przetwarza się również wszystkie dane, usprawniając tym samym pracę całego przedsiębiorstwa.

Dlatego też – z praktycznego punktu widzenia – nowoczesne oprogramowanie ERP to doskonała propozycja dla firm, które działają m.in. w branży produkcyjnej, transportowej lub budowlanej. Możliwość obsługi stanów magazynowych i programów księgowych za pomocą jednego systemu pozwala, nie tylko na znaczące zwiększenie wydajności, ale także na precyzyjniejsze planowanie zasobów. Jako doświadczeni specjaliści jesteśmy w stanie zagwarantować, że proces wdrożenia systemu ERP – IDEAerp - będzie przebiegał sprawnie i nie wpłynie negatywnie na działanie przedsiębiorstwa. Zachęcamy do kontaktu!

Bezpieczeństwo tego rozwiązania

Swobodny dostęp do wszystkich informacji gromadzonych przez firmę w ramach jednego systemu może wydawać się dość ryzykowny. Łatwość dostępu do danych nie oznacza jednak, że systemy ERP nie są w odpowiedni sposób zabezpieczane.

Osoba decyzyjna w firmie bądź po prostu właściciel, może w bardzo elastyczny sposób konfigurować prawa dostępu. To nie tylko tworzenie indywidualnych kont dla każdego użytkownika systemu. To również ogromne możliwości ustawiania praw dostępu do poszczególnych jego sekcji. Gromadzone w bazach danych informacje finansowe firmy mogą być wyłączone z dostępu dla pracowników magazynowych, a zatrudnieni księgowi będą mogli bez problemu dostać się zarówno do danych finansowych, jak i magazynowych czy związanych z dystrybucją.

Konieczność ochrony informacji znajdujących się w bazie danych jest niezwykle ważna, przede wszystkim w kontekście obowiązujących przepisów RODO. Zintegrowany system ERP daje właścicielowi firmy wiele możliwości, dzięki czemu nie musi się on obawiać, że newralgiczne lub poufne dane dostaną się w niepowołane ręce. Biorąc pod uwagę doświadczenia użytkowników, system informatyczny ERP uznaje się obecnie za sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie, które zdążyło już udowodnić swoją niebagatelną wartość użytkową. Do współpracy zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, którym zależy nie tylko na tym, aby zwiększyć wydajność działania firmy, ale także na tym, żeby skutecznie ochronić najistotniejsze dane.

Zalety i możliwości oprogramowania ERP

Możliwości wykorzystania systemów ERP oraz ich zalety są tak naprawdę w dużej mierze uzależnione od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa oraz tego, jakie procesy biznesowe są realizowane każdego dnia. Istnieje jednak kilka istotnych zalet uniwersalnych, które z całą pewnością doceni każdy przedsiębiorca:

 • dostęp do danych w czasie rzeczywistym
 • uproszczenie zarządzania wieloma procesami biznesowymi
 • niski koszt wdrożenia systemu oraz jego utrzymania
 • wygodny dostęp do danych z poziomu przeglądarki internetowej
 • modułowa forma systemu, możliwość dodawania kolejnych narzędzi natychmiast podłączanych do wspólnej bazy danych.
 • Firmy bardzo elastycznie mogą dopasowywać system do indywidualnych potrzeb. Użytkownicy IDEAerp zdecydowanie najczęściej wykorzystują go do zarządzania takimi obszarami przedsiębiorstwa jak:

  • kontrola stanów magazynowych oraz działu zamówień towaru
  • zarządzanie transportem
  • obsługa finansowa i księgowa firmy
  • planowanie procesów produkcji
  • zarządzanie informacjami o klientach oraz pracownikach firmy.
  • Wymienione wyżej zalety i możliwości najlepiej ukazują to, jak ważne w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej jest umiejętne wykorzystanie najnowocześniejszych technologii. Oprogramowanie klasy ERP zostało opracowane przede wszystkim z myślą o tym, aby zintegrować stosowane w firmie programy, a co za tym idzie – zwiększyć wydajność i szybkość realizowanych prac.

Korzyści z korzystania z systemu IDEAerp

Wprowadzenie oprogramowania IDEAerp do przedsiębiorstwa praktycznie natychmiast uwidacznia wiele korzyści płynących dla rozwoju firmy. Jedna baza danych, zamiast kilku rozproszonych, które nie są w żaden sposób ze sobą połączone, od razu usprawnia pracę wszystkich działów firmy i ułatwia wymianę informacji bez zbędnego tracenia czasu. To z kolei przekłada się na szybszą realizację większej liczby zamówień. Tym samym przedsiębiorstwo może nawiązywać więcej stałych relacji biznesowych, terminowo wywiązując się ze wszystkich przyjętych zleceń. Wszystko to gwarantuje dobrze wykonane oprogramowanie klasy ERP. Przygotowujemy je po konsultacjach z klientem, dopasowując rozwiązanie IT do charakterystyki działania firmy.

Czas jest tutaj kluczowy i jego oszczędność możliwa jest również dzięki temu, że w systemie ERP nie ma mowy o opóźnieniach w dostępie do wprowadzanych danych. W starych systemach bazodanowych wprowadzane przez pracowników informacje najczęściej nie były widoczne natychmiastowo. Ich aktualizacja miała miejsce co kilka godzin lub nawet jedynie raz dziennie, chociażby na zakończenie pracy. Taki stan rzeczy nierzadko prowadził do dezinformacji w przedsiębiorstwie i do podejmowania błędnych decyzji przez pracowników. W przypadku IDEAerp dane widoczne są w czasie rzeczywistym. Chociażby, kiedy magazynier wprowadzi informację o braku konkretnego produktu, dział zamówień może natychmiast zareagować, a księgowość od razu zajmie się kwestiami finansowymi.

Najważniejszą korzyścią, niezależnie od tego do jakich celów system będzie wykorzystywany, jest jednak po prostu oszczędnośc pieniędzy, usprawnienie funkcjonowania całego przedsiębiorstwa i tym samym otwarcie sobie drogi do dynamicznego rozwoju. Sprawność przepływu danych w każdym biznesie odgrywa dzisiaj kluczową rolę i dlatego warto inwestować w rozwiązania, które mają ogromny wpływ na ten element. Lepsza organizacja pracy pozwala jednocześnie dobrze zaplanować wszelkie działania firmy – tak by terminowo zrealizować każde z przyjętych zleceń. Systemy ERP zapewniają dostęp do wielu kluczowych informacji związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, które znajdują się w rozbudowanej i jednocześnie przystępnej w obsłudze bazie danych. Istotną kwestią jest także wydajność całego zakładu. Przy sprawnej działalności pracownicy są odciążani z poszczególnych obowiązków, co przekłada się na ich lepsze zadowolenie z pracy.

Oprogramowanie ERP, aplikacje ERP,
systemy ERP dla Ciebie i Twojej firmy

W dzisiejszych czasach bazowanie na rozproszonych bazach danych nie jest niemożliwe. Nie da się jednak ukryć, że praca z wykorzystaniem tak archaicznych narzędzi jest uciążliwa, co może zaniżać efektywność konkretnego działu. Dostęp do nowoczesnych technologii znacznie ułatwia wykonywanie wielu zadań. Jednak nie o samą wygodę tu chodzi. Poza komfortem osób zatrudnionych na każdym szczeblu oprogramowanie ERP, które scala wszystkie ważne obszary firmy w jedną zintegrowaną bazę danych, dostarcza również nowych możliwości, które odgrywają istotny wpływ w kontekście rozwoju, optymalizacji kosztów i zwiększenia poziomu generowanego zysku.

Jak to możliwe? Systemy klasy ERP działają w czasie rzeczywistym. Na bieżąco analizują przebieg wszystkich procesów, konfrontując je jednocześnie z zebranymi wcześniej danymi. Stwarza to sposób na rzetelną ocenę sytuacji panującej w każdym dziale, wskazanie ewentualnych zastojów, które przynoszą straty, zasygnalizowanie spadku wydajności. Co więcej, profesjonalne i odpowiednio zaprojektowane aplikacje ERP potrafią także znaleźć odpowiednie rozwiązanie i podpowiedzieć, jakie wprowadzić wdrożenia, by problemy zostały rozwiązane i mogła nastąpić znacząca poprawa. Można powiedzieć, że ERP to technologia, która nie tylko gromadzi wszystkie informacje o przedsiębiorstwie w jednym miejscu i przekazuje wiadomości o stanie jego rentowności, ale również pomaga osobom odpowiadającym za zarządzanie zakładem. To wirtualny asystent, który podsuwa gotowe rozwiązania.

Olbrzymią zaletą jest fakt, że program ERP nie stanowi jednolitej, rozbudowanej aplikacji, która za każdym razem łączy w sobie wszystkie funkcjonalności. Systemy ERP mają budowę modułową, co oznacza, że składają się z poszczególnych segmentów, które mają charakter wtyczek informatycznych. To one odpowiadają za poszczególne możliwości i ich użyteczność. Taka konstrukcja oprogramowania ERP pozwala na dowolny wybór poszczególnych praktycznych narzędzi. Każdy klient otrzymuje zatem szansę skomponowania idealnego dla swojej firmy programu, który będzie posiadał jedynie te funkcje, które w danym przedsiębiorstwie okazują się przydatne. Nie ma konieczności wykupowania modułów, które nie będą wykorzystywane. Sytuacja taka stanowi olbrzymią zaletę. Przekłada się bowiem na możliwość znacznej optymalizacji kosztów. Właściciel firmy ponosi koszty jedynie za te wtyczki, których będą używali jego pracownicy. Tak skonstruowane oprogramowanie klasy ERP zwiększa także wydajność systemu.

Im bardziej rozbudowany program informatyczny, tym większe obciążenie komputerów, na których jest on uruchomiony. Oczywiście w większości przypadków może się to przyczyniać do ich spowolnienia. Skomponowanie aplikacji ERP, która ma wbudowane jedynie potrzebne moduły, to maksymalne odciążenie sprzętów, które przedsiębiorstwo posiada, a tym samym poprawa sprawności ich działania i znaczna redukcja zagrożenia wystąpienia zastojów. Istnieją wtyczki, które mają charakter uniwersalny i instalowane są niemal w każdej firmie. Bez względu na branżę, działalność, czy profil potencjalnego klienta, takie funkcjonalności jak księgowość, kadry, czy sprzedaż, zawsze będą niezbędne do właściwego zarządzania. Pozostałe segmenty mają charakter dodatkowy i mogą być dobierane na podstawie konkretnego zapotrzebowania. System IDEAerp to rozwiązanie umożliwiające indywidualne zaprojektowanie użyteczności i maksymalne wykorzystanie możliwości aplikacji.

Dzisiejszy klient cechuje się wysokimi wymaganiami. Wynika to z olbrzymiej konkurencji, jaka panuje niemal w każdej , i z możliwości przebierania w ofertach różnych firm. To dlatego systemy klasy ERP są tak istotne w kontekście rozwoju marki. Znacznie podnoszą jakość świadczonych usług. Zauważalne jest to także w obszarze związanym z obsługą klienta. Program ERP pozwala znacznie przyspieszyć kontakt z kontrahentem, a także usprawnić realizację jego zamówienia. Dzięki temu przedsiębiorstwo nie traci potencjalnego odbiorcy ze względu na niską jakość pracy, która mogłaby wynikać z wykorzystywania przestarzałych narzędzi.

Oprogramowanie ERP – dlaczego akurat nasza firma?

Zadbaliśmy o to, aby nasza oferta usługowa dotycząca wdrażania systemu klasy ERP miała charakter kompleksowy. Dlatego też wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na indywidualne podejście do każdego zlecenia, ale także szeroko zakrojone doradztwo techniczne, przygotowanie szczegółowej wyceny, a także na zapoznanie pracowników z obsługą nowego oprogramowania. Zadbamy o to, aby powierzone nam zadania zrealizować tak sprawnie, jak tylko jest to możliwe. Oprogramowanie ERP to technologia przyszłości dostępna już dziś! Zapraszamy do kontaktu!

Umów się na bezpłatną konsultację i uzyskaj darmowy dostęp do demo systemu IDEAerp