Szanowni Inwestorzy,

Mamy przyjemność zaprezentować „w pigułce” najważniejsze informacje dotyczące obecnej oraz przyszłej sytuacji i planów IDEA commerce S.A.

Profil działalności

IDEA commerce S.A. – wiodąca firma w sektorze rozwiązań e-commerce oraz systemów klasy ERP dla małych i średnich firm. Specjalizujemy się we wdrażaniu innowacyjnych, autorskich rozwiązań w obszarze IT związanym z kompleksowym zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz sprzedażą w kanale e-commerce.

Wyzwanie

Rynek e-commerce w Polsce wciąż rośnie. Sytuacja geopolityczna przyczynia się do najszybszego przyrostu wartości od lat. Szacuje się, że w 2020 roku wartość transakcji przeprowadzonych w polskim Internecie przekroczyła 15 mld euro. Według ostatnich badań już 73% internautów robi zakupy w sieci. Takie prognozy pokazują jaki potencjał drzemie w tym segmencie, aktualnie jest to najszybciej rozwijająca się branża.

Nieustannie dążymy, aby zostać liderem w dziedzinie systemów ERP i tworzenia sklepów na platformie Magento.

Głównym zadaniem IDEA commerce S.A. jest dostarczenie rozwiązań, które pomogą klientom e-commerce w prowadzeniu przedsiębiorstwa i maksymalizacji płynących z tego zysków. Nasze autorskie rozwiązania znakomicie sprawdzą się w e-commerce. Misją IDEA commerce S.A. jest pokazanie, że prowadzenie własnego sklepu w Internecie jest łatwe i każdy może to zrobić.

Piszą o nas

Osiągnięcia

 • Wartość ponad 2,1 mln zł

  Wdrożenie algorytmu genetycznego do system IDEAerp

 • Wartość ponad 1,8 mln zł

  Realizacja innowacyjnych interfejsów do system IDEAerp

 • Wartość ponad 2 mln zł

  Realizacja cyberkonsultanta o nazwie IDEAflowbox

 • Ponad 2 mln
   

  Wysłanych paczek z naszego system IDEAerp w 2021 r.

Klienci

Portfel klientów

Spółka posiada portfel klientów, na który składa się ponad 100 umów w modelu SaaS/CaaS. Podpisane umowy przekładają się na stałe, powtarzalne przychody, pozwalające na pełne finansowanie biznesu. Przeciętna dynamika wzrostu portfela klientów wynosi 200% r/r.

 1. Systematyczna budowa oraz zwiększenie dynamiki przyrostu portfeli produktowych klientów CaaS/SaaS

 2. Wdrażanie i komercjalizacja kolejnego autorskiego rozwiązania w obszarze e-commerce:

  • IDEAflowbox – inteligentne narzędzie dostarczające rekomendacje produktowe użytkownikom sklepów internetowych w oparciu o sztuczną inteligencję i machine learning. Produkt sprzedawany w modelu CaaS.

 3. Koncentracja na rozwoju działu sprzedaży oraz budowaniu struktur partnerskich i programu poleceń

 4. Synergia rozwiązań produktowych – klient w ramach oferty IDEA commerce S.A. otrzymuje cały pakiet produktów, które wzajemnie się uzupełniają oraz wpływają na optymalizację procesów zarządzania i sprzedaży

 5. Ugruntowanie dominującej pozycji w sektorze rozwiązań e-commerce i systemów klasy ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce

 6. Ekspansja zagraniczna – Wielka Brytania, Niemcy, Skandynawia

 7. Świadome budowanie wartości oraz skalowanie biznesu – zwiększenie rentowności w wyniku efektu skali

Model biznesowy

Model biznesowy IDEA commerce S.A. zakłada sprzedaż autorskich produktów w formule SaaS – Software as a service oraz CaaS – Commerce as a service. Spółka posiada w swojej ofercie innowacyjne produkty dopasowane do potrzeb klienta. Model biznesowy zakłada niski próg wejścia potencjalnego klienta oraz budowanie długofalowej relacji biznesowej. Synergia naszych rozwiązań sprawia, że produkty dostępne w ofercie są ze sobą ściśle powiązane. System IDEAerp idealnie sprawdzi się do zarządzania sprzedażą na platformach IDEAshopbox. Dodatkowo hosting IDEAcloud zapewni wydajne oraz bezpieczne działanie sklepu.

Model CaaS pozwala rosnąć nam wspólnie z klientami. Miesięczny abonament za system IDEAerp uzależniony jest od ilości wysłanych paczek przez klienta. Całość abonamentu składa się ze stałej opłaty pokrywającej koszty utrzymania systemu z odpowiednim narzutem oraz opłaty za ilość wysłanych paczek.

Model SaaS pozwala na bezpieczne planowanie działalności spółki w oparciu o portfel aktywnych klientów oraz pewne przepływy finansowe. Kluczowym aspektem przyjętej strategii biznesowej jest dywersyfikacja struktury produktów, która pozwala na poszerzanie oferty handlowej o kolejne skalowalne produkty. Z uwagą obserwujemy trendy oraz dostosowujemy nasze rozwiązania do aktualnie obowiązujących. Pozwala to na silne związanie klientów oraz wdrażanie cross-sellingu.

Podstawowe założenia: sprzedaż w modelu SaaS/Caas, usługi wykonywane w modelu time&material, systematyczny rozwój portfela klientów, efekt kuli śnieżnej, dywersyfikacje produktowe, synergia rozwiązań, cross-selling.

Organy spółki

 • Kazimierz Jasiński

  Prezes zarządu

Rada Nadzorcza

 • Łukasz Ciesiński

  Przewodniczący Rady Nadzorczej

 • Eryka Jasińska

  Członek Rady Nadzorczej

 • Janusz Jasiński

  Członek Rady Nadzorczej

Finanse

 • 1 269 000 zł

  Kapitał zakładowy

 • Ponad 9 mln zł

  Aktywa trwałe

 • 299 tys zł

  CLTV
  (customer lifetime value)

 • 1,20%

  Churn rate

Model biznesowy IDEA commerce S.A. pozwala efektywnie prognozować tempo rozwoju portfela klientów spółki oraz szczegółowo analizować rentowność poszczególnych rozwiązań. Dokonujemy szczegółowej analizy wskaźnikowej naszych rozwiązań w modelu SaaS. Nieustannie badamy potencjał sprzedażowy naszych produktów w oparciu o historyczne dane oraz aktualne trendy – realizacja przyjętej polityki handlowej przekłada się bezpośrednio na tempo naszego rozwoju. Przyjęta strategia rozwoju opiera się na projekcjach finansowych, powstałych w wyniku analizy potencjału sprzedażowego działu handlowego. Nasze prognozy bazują na jednostkowej sprzedaży account managera w skali roku oraz jej efekcie w postaci nowych, długoterminowych umów, generujących powtarzalne przychody finansowe – zobrazowane w poniższych tabelach.

Zespół

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu. – Konfucjusz

 • Kazimierz Jasiński

  dyrektor generalny

 • Sławomir Warzywniak

  dyrektor operacyjny

 • Łukasz Ciesiński

  dyrektor ds. finansów

 • Paweł Skrzypczak

  dyrektor sprzedaży

 • Macin Hauffa

  biegły rewident

 • Damian Panek

  biegły rewident ds. podatkowych

 • Kamil Ciesiński

  radca prawny/specjalista ds. przekształceń oraz spółek kapitałowych