Sklepy Magento – wdrożenia i migracje

IDEA07

Rosnąca popularność zakupów online skłania przedsiębiorców prowadzących sklepy internetowe do wdrażania nowych, coraz bardziej funkcjonalnych rozwiązań, które usprawnią obsługę zamówień oraz dostarczą licznych udogodnień zarówno klientom e-sklepu, jak i osobom odpowiadającym za przyjmowanie i obsługę zamówień. W trosce o zapewnienie optymalnej funkcjonalności najpopularniejsze platformy eCommerce nieustannie poszerzają zakres oferowanych przez siebie usług. Przykładem jest Magento – profesjonalna platforma open source o bogatej funkcjonalności do budowy i obsługi sklepów internetowych, która mimo swojego darmowego charakteru zapewnia możliwości porównywalne z płatnym oprogramowaniem. Zachęcamy do przeniesienia się na tę platformę lub jej wdrożenia od podstaw.

Magento 2 – nowy silnik, nowe możliwości migracji

Dotychczasowi użytkownicy wersji Magento 1, którzy zastanawiają się nad migracją sklepu internetowego do Magento 2, powinni koniecznie zapoznać się z nowinkami, które ta zmiana za sobą niesie. Zostały wprowadzone nowe zabezpieczenia oprogramowania przed atakami z zewnątrz. Z kolei od strony wizualnej twórcy oprogramowania w wyraźny sposób poprawili layout panelu administracyjnego platformy, czyniąc go bardziej przejrzystym i czytelnym. W porównaniu ze swoim poprzednikiem jest o wiele prostszy. Sam widok po zalogowaniu jest bardzo przystępny, ponieważ zrezygnowano z obciążających wizualnie boksów i tabel istniejących w poprzednich odsłonach Magento. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest menu, przeniesione z górnej belki na lewą stronę. Funkcjonuje teraz jako rozwijalne menu boczne. Wzbogacone zostało intuicyjnymi oznaczeniami graficznymi nawiązującymi do obszarów, za których zarządzanie odpowiadają osoby zajmujące się analityką, marketingiem, obsługą zamówień lub dodawaniem produktów do oferty on-line. Nowe Magento jest zdecydowanie dopracowane pod kątem użyteczności i umożliwia szybsze wykonywanie dotychczasowej praci zapewnienie wsparcia technicznego.

W nowej odsłonie oprogramowania eCommerce Magento dodawanie produktu jest szybsze dzięki temu, że w pierwszej zakładce znajdują się wszystkie najważniejsze pola do uzupełnienia informacji o przedmiocie. We wcześniejszej odsłonie system wymuszał konieczność przejścia przez większość zakładek, co było bardzo czasochłonne i nie dawało pełnego obrazu zamieszczonych informacji. Większość zmian spotyka się z dużym zadowoleniem użytkowników, a to przecież ich opinia jest dla nas najważniejsza. Nowa odsłona jeszcze bardziej zachęca do tego, żeby postawić sklep zarówno B2B, jak i B2C właśnie na Magento 2. Zapewniamy pełne wsparcie techniczne i merytoryczne na tym polu.

Porozmawiaj z ekspertem

Magento dla e-commerce – największy silnik sklepu

Jeśli to czytasz, to prawdopodobnie szukasz oprogramowania, na którym warto oprzeć swój pierwszy sklep albo planujesz przejście na znacznie bardziej wydajny system. Niektóre osoby, rozpoczynające swoją przygodę z handlem internetowym, decydują się na rozwiązania tymczasowe, które nie generują zbyt wysokich kosztów. Zwykle po dwóch latach zaczynają się pierwsze problemy. Dlatego naszym zdaniem warto, jest zacząć od profesjonalnie przygotowanego wdrożenia e-commerce, które będzie gwarantowało rozwój biznesu wraz z jego rosnącymi potrzebami. Naszym nowym klientom polecamy skorzystanie z innowacyjnego oprogramowania opartego na silniku Magento 2, który jest kompatybilny z PHP 7. Silnik oprogramowania umożliwia obsługę kilkudziesięciu tysięcy zamówień miesięcznie, bez efektu spowolnienia pracy sklepu. Proponujemy, zarówno stawianie nowych aplikacji, jak i migracje do Magento 2.

Poznaj IDEAshopbox

Wdrożenia e-commerce na Magento z naszym wsparciem są przyjemne i łatwe

Jesteś w sytuacji, kiedy zmiana oprogramowania sklepu internetowego jest już koniecznością, a nie wyborem? W tej sytuacji będziesz potrzebował profesjonalnej pomocy i wsparcia technicznego, które możemy Tobie zagwarantować. Skontaktuj się z nami i umów na spotkanie w wybranym mieście, by móc porozmawiać o szczegółach i poznać możliwości współpracy w zakresie wdrożeń i migracji Magento. Wybierając naszą firmę, masz pewność, że nad wdrożeniem e-commerce będzie czuwał zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, takich jak certyfikowani developerzy Magento, programiści, testerzy i frontendowcy. Dzięki naszym rozwiązaniom możliwe jest stworzenie bardzo nowoczesnego biznesu i sklepu internetowego, który będzie w pełni funkcjonalny i zautomatyzowany, Działamy na terenie całej Polski, więc spotkanie się z nami w wybranym mieście nie stanowi przeszkody. Gwarantujemy dostosowanie platformy open suorce do wymagań SEO i optymalizację pod kątem mobile. Co równie ważne, gromadzone w Magento dane są skutecznie chronione dzięki rozbudowanym funkcjom bezpieczeństwa.

Lider w zakresie migracji

Możliwość zaprojektowania sklepu internetowego w optymalny sposób dostosowanego do najbardziej indywidualnych wymagań to zdecydowanie największa zaleta platformy open source Magento. Dzięki licznym, darmowym i płatnym szablonom, dodatkom i rozszerzeniom, możliwe jest uzyskanie niezbędnych funkcjonalności, przy jednoczesnym uproszczeniu obsługi sklepu i dostępowi do wsparcia technicznego. Szerokie możliwości dotyczą zarówno strony graficznej, jak i zawartości merytorycznej serwisu.

Możesz nam zaufać, pomogliśmy wielu firmom w migracji do Magento2

Porozmawiaj z ekspertem

Łatwe zarządzanie sprzedażą

Zarządzanie sklepami internetowymi i sprzedażą odbywa się za pomocą intuicyjnego panelu administracyjnego. Jego łatwa obsługa pozwala na bezproblemowe administrowanie swoimi usługami, bez konieczności stałej współpracy z programistą czy działem IT. Magento jest platformą open source oferującą szereg narzędzi sprzedażowych i marketingowych, dzięki którym możliwe jest prowadzenie sprzedaży zgodnie z przyjętą indywidualnie polityką sprzedażową. Zarządzanie promocjami, wyprzedażami i akcjami zniżkowymi stanie się łatwe i przyjazne, podobnie jak pozycjonowanie i optymalizacja sklepu pod kątem wysokich pozycji w wyszukiwarkach, dzięki zaawansowanym narzędziom SEO.

Dowiedz się więcej

Skalowalność

Firmom, które celują w dynamiczny rozwój, wdrożenia Magento pozwalają na dostosowywanie swojej oferty do zmieniających się realiów rynku. Dzięki temu, że Magento powszechnie uznawane jest za platformę dla średnich i dużych sklepów internetowych, przejście ze sprzedaży kilkudziesięciu czy kilkuset produktów dziennie na kilka tysięcy, odbędzie się sprawnie i bezproblemowo. Pozwala to uniknąć dodatkowych kosztów związanych ze zmianą oprogramowania, jakie często ponoszą sklepy, które chcą sprzedawać więcej i wydajniej. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom w zakresie skalowalności, Magento spełnia oczekiwania zarówno średnich, jak i wielkich sprzedawców, gwarantując doskonałą wydajność w zakresie zarządzania sprzedażą.

Dowiedz się więcej

Dlaczego Magento?

Przytoczone wcześniej statystyki, dotyczące liczby sklepów na Magento, migracji na ten system, jak również developerów oferujących wdrożenia Magento, nie biorą się znikąd. Mają one umocowanie w realnych korzyściach, jakie odnoszą przedsiębiorcy\nz wielu branż, opierając swoją strategię handlu w internecie na rozwiązaniach oferowanych przez Magento. Warto przedstawić najważniejsze zalety wdrożenia tego darmowego systemu, który pod względem funkcjonalności może równać się z wieloma komercyjnymi platformami. Wielką zaletą Magento jest jego intuicyjność – zarówno dla klientów, którzy mogą w łatwy i szybki sposób dokonywać zakupów, jak i dla personelu sklepu, który zarządza sprzedażą i realizuje zamówienia. Oparcie sklepu internetowego na systemie open source Magento to także gwarancja wielowymiarowego bezpieczeństwa: zarówno biznesowego, jak i technologicznego. Częste aktualizacje systemu zapewniają ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami oraz eliminację błędów.

Magento oferuje szeroki wybór narzędzi marketingowych i promocyjnych, takich jak kupony i kody rabatowe, punkty i programy lojalnościowe, czy promocje cenowe. Tworząc sklepy internetowe, należy mieć na uwadze, że coraz większa liczba klientów dokonuje je z poziomu urządzeń mobilnych. Trzeba więc zadbać o to, by strony internetowe poprawnie wyświetlały się na wszystkich typach urządzeń, niezależnie od wielkości ekranu i systemu operacyjnego. Magento oferuje pełną responsywność stron e-commerce i sklepów internetowych, dzięki czemu dokonywanie zakupów telefonem będzie równie wygodne i tak samo intuicyjne jak korzystanie z komputera stacjonarnego.

Oczywiście to tylko niektóre atuty i zalety budowy sklepu internetowego w oparciu o platformę Magento. Na uwagę zasługują także:

 • zaawansowane opcje skalowalności – dzięki Magento, rozwój sklepu przebiega płynnie – nawet znaczne zwiększenie ilości,
 • przyjmowanie zamówień nie stanowi problemu,
 • integracja z systemami CRM i ERP,
 • narzędzia optymalizacyjne i rozwiązania SEO
 • bogata oferta raportowania i zaawansowane systemy analiz,
 • opcja multishop – możliwość tworzenia i zarządzania wieloma sklepami z jednego panelu administracyjnego.

Funkcjonalność Magento

Platforma Magento oferuje pełen zakres funkcjonalności, podczas projektowania sklepów internetowych. Zaawansowane formatowanie treści, dodawanie grafik w postaci sliderów, możliwość utworzenia firmowego bloga, pełna integracja sklepu z portalami społecznościowymi, wysuwane zakładki, czat z pracownikiem sklepu czy śledzenie statusów zamówień, to tylko niektóre możliwości sklepu zbudowanego na Magento, dlatego zdecydowanie polecamy migrację do tego systemu open source.

 • Sprzedaż i prezentacja produktów

  Ciekawą funkcjonalnością jest m.in. porównywanie produktów, czy możliwość publikacji wielu zdjęć danego towaru. Atrakcyjna forma prezentacji ma wpływ na wyniki sprzedaży, dlatego Magento oferuje możliwość wyróżniania polecanych produktów, sortowanie towaru, wyświetlanie podobnych produktów, komentarzy czy ocen użytkowników oraz wiele innych funkcjonalności.

 • SEO w Magento

  Dlaczego sklepy internetowe na Magento tak dobrze się pozycjonują? Wpływ na to mają zaawansowane rozwiązania SEO, takie jak: optymalizacja serwisu, przyjazne adresy URL, wykorzystanie nagłówków h1, h2, i h3, menu HTML, dedykowane linki dla produktów czy zaawansowane możliwości edycji tagów.

 • Bezpieczeństwo

  W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa danych, Magento oferuje szeroki zakres ograniczeń dostępu dla poszczególnych użytkowników, zabezpieczenia panelu administracyjnego, blokowanie uporczywych prób odzyskiwania haseł czy szyfrowanie połączeń protokołem SSL.

 • Analityka

  W celu dostosowywania swojej oferty do upodobań i preferencji klientów, Magento zapewnia kompleksowe narzędzia do analizy, m.in. przeglądanie profili klientów, śledzenie ich ruchu na stronie, raportowanie słów kluczowych, wskaźniki konwersji, czy analizę geolokalizacji, dzięki której np. sklep na Magento z Warszawy może śledzić, skąd pochodzi największa liczba jego klientów. Istotna jest także możliwość integracji z Google Analytics.

Najczęsciej zadawane pytania

 • Czym jest Magento?

  Liczba polskich sklepów internetowych działających na silniku Magento eCommerce szacowana jest na ponad 2000. Sklepy na Magento powstają nie tylko w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu – system wybierają również firmy o zasięgu lokalnym, z mniejszych miast. Nie ma wątpliwości, że będzie ich coraz więcej. Bogata funkcjonalność oferowana przez tę darmową platformę sprzedażową stanowi tylko jeden z kilku powodów, dla których tak wielu przedsiębiorców stawia na Magento, poszukując sprawdzonego oprogramowania do zarządzania sprzedażą online.

 • Jak powstało Magento?

  Magento powstało w 2008 roku, jako wolne oprogramowanie do prowadzenia i zarządzania sprzedażą w internecie. Platforma Magento pozwala w szybkim czasie stworzyć od podstaw kompletny sklep internetowy z możliwością pełnego zarządzania. Dziś, niemal dekadę po powstaniu, Magento eCommerce jest najpopularniejszym i najszybciej rozwijającym się oprogramowaniem do tworzenia sklepów online na całym świecie. Szeroka społeczność użytkowników stanowi gwarancję nieustannego rozwoju platformy, która doczekała się już ponad 250 000 wdrożeń. Niemal każda szanująca się agencja interaktywna, oferuje swoim klientom tworzenie sklepów na Magento. W 2010 roku Magento zostało przejęte przez eBay, a w 2018 roku przez Adobe, jednak platforma nadal pozostała darmowa. Warto dodać, że z systemu korzysta wiele firm będących liderami w swoich branżach. Wystarczy wspomnieć, że swoje sklepy na Magento posiadają m.in.: Castorama, eobuwie, Neonet, SMYK, czy Reserved.

Skontaktuj się z nami
aby rozpocząć nowy projekt