System ERP

System WMS / Program Magazynowy

System WMS / Program Magazynowy

Optymalizacja zarządzania magazynem zalicza się do najważniejszych wyzwań, którym podołać musi każdy podmiot zajmujący się szeroko rozumianą sprzedażą. Ład i porządek w magazynie to podstawa skutecznej sprzedaży i systematycznego zwiększania swoich przychodów. Oferowane przez nas dedykowane oprogramowanie ERP - IDEAerp z modułem Magazyn/Zakupy pozwoli na wdrożenie kompleksowego systemu WMS w każdym magazynie.

Czym jest WMS?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo sprzedażowe działające na średnią lub dużą skalę bez dedykowanego oprogramowania do zarządzania magazynem. Systemy WMS stanowią podstawowe narzędzie w zakresie administrowania przestrzenią magazynową, pomagają organizować strukturę magazynu, generują niezbędne dokumenty, a także usprawniają wszelkie procesy związane z przyjęciem towarów do magazynu, ich składowaniem, znakowaniem, przygotowaniem do wysyłki i samą wysyłką. Dzięki temu cała droga poszczególnych produktów, od wprowadzenia ich do magazynu aż do momentu wysłania do klienta, monitorowana jest w ramach jednego systemu.

Oprogramowanie magazynowe – podstawowe zalety

Opisana wyżej funkcjonalność systemów WMS nie zamyka oczywiście pełnego spektrum ich możliwości w zakresie skutecznego zarządzania magazynem. Dodatkowe korzyści wynikające z zainstalowania systemu magazynowego to chociażby możliwość tworzenia kompleksowej dokumentacji, utrzymanie porządku w magazynie, usprawnienie komunikacji pomiędzy poszczególnymi działami (przyjęcie, załadunek, wysyłka), a także lepsza kontrola aktualnych stanów magazynowych. Nie bez znaczenia jest także szybkie i skuteczne lokalizowanie poszczególnych produktów w magazynie, wpływające na sprawne realizowanie zamówień. Tworzenie etykiet produktów, drukowanie kodów kreskowych i innych elementów do znakowania towaru to kolejna funkcjonalność, bez której trudno byłoby sobie wyobrazić skuteczne zarządzanie magazynem.

Jak wybrać system na zarządzanie magazynem?

Wybierając system WMS, warto zwrócić uwagę zarówno na podstawowe, jak i bardziej zaawansowane funkcjonalności programu magazynowego. Nawet jeśli dziś zamierzamy korzystać jedynie z podstawowych zasobów systemu do zarządzania magazynem, chęć przyszłego rozwoju może determinować wybór oprogramowania dającego bardziej zaawansowane możliwości. IDEAerp z modułem Magazyn zapewnia pełną funkcjonalność oprogramowania do skutecznego zarządzania towarami w magazynie, dzięki czemu możesz być pewien, że oprogramowanie magazynowe ERP pozwoli Ci w pełni kontrolować stany magazynowe oraz sprawnie zarządzać wszystkimi procesami związanymi z administrowaniem przestrzenią magazynową.

ERP Magazyn – poznaj funkcjonalność modułu

Wybór dedykowanego oprogramowania IDEAerp z modułem Magazyn/Zakupy zapewnia kompleksową kontrolę sprzedaży oraz zakupu na każdym jego etapie. Program magazynowy pozwala w sposób precyzyjny ocenić czas dostawy poszczególnych przesyłek, jednocześnie usprawniając proces segregacji towarów w magazynie. Istotną funkcjonalnością systemu jest również możliwość kompletacji zamówień za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS. System automatycznie wyznacza najkrótszą ścieżkę, magazynier zbiera wszystkie produkty, nie cofając się do poprzednich stref. Podsumowując, dedykowane oprogramowanie ERP z modułem Magazyn/Sprzedaż to:

 • precyzyjna lokalizacja towarów w magazynie
 • tworzenie i organizowanie kartotek produktów
 • prowadzenie kompleksowej gospodarki produktowej
 • kompleksowa obsługa przyjęć i wydań zewnętrznych towaru za pomocą aplikacji mobilnej z systemem Android oraz iOS
 • możliwość znakowania produktów (kody kreskowe, numery seryjne i katalogowe)
 • dostępność do stanów magazynowych z różnych stanowisk i lokalizacji
 • tworzenie dokumentacji magazynowej (PZ, WZ, PW, RW, MM) w oparciu o firmowy szablon
 • możliwość określania progów minimalnych stanów magazynowych
 • ewidencja zapotrzebowania wewnętrznego
 • integracja z kodami QR oraz czytnikami kodów kreskowych
 • integracja z systemem wydań zewnętrznych
 • sprawdzanie stanu faktycznego z dokumentami magazynowymi
 • sprawne zarządzanie centrum logistycznym
 • możliwość obsługi większej ilości magazynów
 • zapytania ofertowe do dostawców
 • dostęp do bazy dostawców
 • pełna automatyzacja w wysyłaniu zamówień
 • monitorowanie dostaw przychodzących.

Oprogramowanie do magazynu – dla profesjonalistów

Dlaczego warto inwestować w takie narzędzia jak oprogramowanie do magazynu? Przede wszystkim ze względu na fakt, że pomaga ono utrzymać porządek w bazach informacji i gwarantuje błyskawiczną wymianę danych pomiędzy poszczególnymi składami towarów. Wszelkie zmiany wprowadzone w jednym oddziale stają się niemal od razu widoczne dla wszystkich pozostałych. To zaś jest niezbędna wiedza z perspektywy produkcji i sprzedaży. Prowadzenie sprawnej inwentaryzacji, jak i organizacji łańcucha logistycznego, to pewność dobrze funkcjonujących magazynów. Zapobiega to również szkodliwym przestojom w obrocie towarami.

Firmy, wykorzystujące tego typu rozwiązania, są bardzo pozytywnie odbierane przez aktualnych i potencjalnych partnerów biznesowych, jak i klientów. Systemy WMS bowiem usprawniają funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Efektywność wynika z uporządkowania wszystkich informacji związanych z zarządzaniem zasobami magazynowymi, co pozwala wyeliminować wszelkie pomyłki przy kompletowaniu zamówień. Wyższa sprawność funkcjonowania centrów logistycznych to także efektywniejszy obrót towarami, dzięki czemu wybrana firma zyskuje wizerunek rzetelnego kontrahenta. To zaś zwiększa możliwości w zakresie współpracy, jak i rozwinięcia swojej działalności. Dobry program magazynowy to więc nie tylko łatwiejsze zarządzanie produktami, ale przede wszystkim większe szanse na rynku.

Zalety systemu WMS można wymieniać długo, jednak to, do czego zdolne jest oprogramowanie magazynowe, najlepiej widać w praktyce. Dobrze zorganizowana logistyka w zakresie zamawiania towarów, jak i ich dystrybucji, zawsze była ciężka do osiągnięcia. Jednak dzięki cyfryzacji procesu ewidencji przyjmowanych i wydawanych towarów, a także błyskawicznej wymianie informacji w jednej bazie danych – staje się ona prostsza niż kiedykolwiek. To zaś pozwala na generowanie realnych oszczędności, m.in. dzięki zredukowaniu kosztów zamrożenia kapitału obrotowego. Ostatecznie korzyści z używania przez przedsiębiorstwo programu magazynowego odczuwalne są przez samą firmę, jak i jej klientów.

System WMS – czy to kosztowne rozwiązanie?

Przygotowanie dopasowanego do charakterystyki pracy danej firmy systemu informatycznego takiego jak WMS oznacza według niektórych przedsiębiorców spore wydatki, jakie należy ponieść, by usprawnić zarządzanie magazynem. Wycena zawsze powinna być jednak w takim wypadku sporządzona indywidualnie do każdego zamówienia. Ostateczny koszt stworzenia specjalistycznego programu uzależniony jest bowiem od wielu czynników, w tym przede wszystkim specyfiki funkcjonowania miejsca, w którym WMS, czyli warehouse management system, ma zostać zaimplementowany.

Pod uwagę brana jest liczba wszystkich stanowisk z podziałem na kierownicze, pakujące, czy zbierające. Jeśli dodatkowo firma współpracuje z wieloma przewoźnikami, to sprawna wymiana danych wymaga wprowadzenia zaawansowanych rozwiązań odpowiedzialnych za zarządzanie magazynem. Trudno zatem jednoznacznie określić cenę wspomnianego programu. Powinna być ona ustalana indywidualnie, po przeprowadzeniu szczegółowych konsultacji z klientem – działamy w taki sposób, dopasowując każdy system WMS do potrzeb i oczekiwań zamawiającego. Przedstawiamy szereg możliwości, za pomocą których można skutecznie usprawnić zarządzanie firmą.

Należy przy tym zwrócić uwagę na oszczędności, jakie z tego wynikają. Szybsze zbieranie czy pakowanie towaru w magazynie przekłada się na realizację większej liczby zleceń w krótszym czasie. Dobrze dostosowany do profilu działalności system WMS jest rozwiązaniem dającym spore możliwości w kontekście rozwoju przedsiębiorstwa. Początkowe koszty poniesione w związku z jego przygotowaniem traktować można zatem jako inwestycję. Warto wybrać też naszą firmę – każde zlecenie traktujemy indywidualnie, zapewniając także wsparcie w zakresie wdrożenia systemu WMS do zarządzania magazynem i jego aktualizowanie.

Na ostateczny koszt takiego rozwiązania wpływa również model jego nabycia. Zakup licencji na własność zapewnia nieograniczony dostęp do nowoczesnego układu IT, co sprawdza się przede wszystkim przy działalnościach o określonej, stałej liczbie realizowanych zamówień oraz dobrze oszacowanym potencjale rynkowym. Dynamiczne zmiany w tym zakresie mogą natomiast sprawiać, że magazynowy system informatyczny będzie wymagał częstych aktualizacji. W takiej sytuacji lepszym wyjściem dla przedsiębiorstwa jest abonamentowy model zakupu, oznaczający wynajęcie licencji na WMS. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści wyjaśnią, które rozwiązanie będzie najlepsze dla danej firmy.

Dedykowany program do zarządzania magazynem

Dlaczego warto skorzystać z rozwiązań, jakie oferuje nasza firma? Przede wszystkim – najważniejsze jest dla nas to, aby klient otrzymał system WMS, który jest idealnie dopasowany do jego potrzeb. Oczywiście, moglibyśmy zaoferować, jak wiele innych firm, to samo rozwiązanie dla różnych branż i biznesów. Nie jest to jednak częścią naszej filozofii. Dlatego też, na początku naszej pracy, zapoznajemy się z działalnością każdego klienta, chcąc dokładnie zrozumieć jak funkcjonuje jego biznes. Ustalamy najważniejsze cele, dzięki którym możemy przystąpić do opracowania dedykowanego oprogramowania do magazynu. Dbamy o to, aby wyłonić najlepsze metody zarządzania, co umożliwi organizację sprawnej logistyki nie tylko dla danej branży, ale przede wszystkim konkretnego przedsiębiorstwa. Każde rozwiązanie przed wdrożeniem u klienta jest również szeroko testowane, dzięki czemu zarówno my, jak i korzystający z naszych usług, mamy pewność, że w pełni odpowiada ono określonym wymogom.

Dzięki temu wspólnie wypracowujemy narzędzie, które doskonale odpowiada zindywidualizowanym potrzebom zleceniodawcy, jak i jego biznesu. Stworzone do tej pory programy pozwalają na sprawne zarządzanie magazynem w najróżniejszych branżach. Odnosiliśmy sukcesy, współdziałając z kontrahentami zarówno krajowymi, jak i z zagranicy, dzięki czemu zyskaliśmy niezbędne doświadczenie, pozwalające nam oferować usługi na najwyższym poziomie.

Jeśli więc i Państwo poszukujecie specjalistów, którzy zaproponują specjalnie stworzony dla Was system WMS, jesteśmy gotowi go zaprojektować. Gwarantujemy, że nawiązując współpracę z naszą firmą, uzyskacie oprogramowanie do magazynu, dzięki któremu stworzycie logicznie zorganizowany łańcuch dostaw, a także będziecie dysponowali zawsze rzetelnymi i aktualnymi informacjami o stanie magazynowym określonych towarów. Kreatywne i nieszablonowe rozwiązania pozwalają uzyskać doskonałe rezultaty.

Zapraszamy Państwa do kontaktu – chętnie przedstawimy zalety tworzonych przez nas narzędzi i wspólnie stworzymy najlepszy program dla firm z każdej branży.

Skontaktuj się z nami
aby rozpocząć nowy projekt