Podczas ostatnich 2 lat wskutek pandemii gospodarka światowa została dotknięta przez szok popytowy, co bezpośrednio przyczyniło się do bezprecedensowej ekspansji branży e-commerce, jednej z najszybciej rozwijających się gałęzi nowych technologii.

Handel tradycyjny w coraz większym stopniu wypierany jest przez zakupy internetowe, które dla znacznej większości społeczeństwa są wygodniejsze nie tylko ze względu na oszczędność czasu, ale również na dostępność wszystkich produktów w jednym miejscu z możliwością wyboru najkorzystniejszej ceny. Wybuch pandemii w 2020 roku udowodnił, że handel internetowy posiada wiele przewag nad handlem offline, np. pominięcie restrykcji, a to czytelny sygnał dla przedsiębiorców z całego świata, że czas przenieść sprzedaż do Internetu. Jak wynika z najnowszych badań prowadzonych przez Statistę, najskuteczniejszym sposobem, który pomoże w dotarciu do szerokiej grupy klientów, jest sprzedaż na Amazon.

 *Ciekawostka: Kapitalizacja amerykańskiej spółki Amazon jest pięciokrotnie wyższa od kapitalizacji JP Morgan, największego banku w USA.

Dlaczego Amazon?

Amazon to największy na świecie marketplace, który zrzesza ponad 600.000.000 zarejestrowanych kupujących i umożliwia zarządzanie sprzedażą na całym świecie z poziomu jednego konta. To, co wyróżnia Amazon na tle innych marketplace’ów, to fakt, że wspiera sprzedawców w kwestiach logistycznych, proponując magazynowanie i wysyłkę towaru z własnych magazynów.

Jak rozpocząć sprzedaż na Amazon?

Będąc największym na świecie marketplace’m, Amazon jest jednocześnie najtrudniejszym serwisem dla sprzedającego, od którego wymaga doskonałej znajomości platformy. Decydując się na sprzedaż na Amazon, nie musisz robić tego samodzielnie – skorzystaj z pomocy ekspertów i bądź zawsze o krok przed konkurencją. Polecamy Gonito, będącego liderem na rynku europejskim i certyfikowanego partnera w sieci usługodawców Amazon SPN. Gonito od 2016 roku świadczy usługi z zakresu prowadzenia i skalowania sprzedaży w serwisie Amazon.

Dlaczego powinieneś wybrać właśnie Gonito?

Najlepszym dowodem na skuteczność rekomendowanej przez nas firmy jest fakt, iż oprócz 250 Partnerów w stałej obsłudze, którzy dzięki indywidualnemu podejściu zespołu Gonito generują sprzedaż o łącznej wartości 500 milionów złotych rocznie, zrealizowali ponad 700 indywidualnych zleceń i przeprowadzili blisko 2000 audytów kont sprzedażowych. Współpraca z Gonito opiera się na kompleksowej, całorocznej, wielojęzykowej obsłudze konta i sprzedaży w serwisie Amazon. Gonito pomoże Ci zarówno w promocji marki, układaniu strategii marketingowych, pozycjonowaniu produktów, zarządzaniu reklamami, jak i w strukturyzacji procesów integracyjnych, logistycznych i magazynowych. Zróżnicowana oferta zadowoli nie tylko producentów i dystrybutorów, ale również tych, którzy współpracują z Amazon jako Vendor.

Gonito pomyślało również o prowadzących już sprzedaż w serwisie – umów się na bezpłatny audyt, dzięki któremu dowiesz się jak możesz poprawić i zmaksymalizować wyniki.