Case study

FITANU.COM

FITANU.COM to miejsce, gdzie sport i najnowsze trendy modowe spotykają się w doskonałej harmonii. Jest również niezawodnym partnerem dla miłośników aktywności fizycznej, oferujący szeroki wybór kultowych marek premium i najlepszych producentów sportowych. FITANU.COM jest częścią renomowanej polskiej grupy kapitałowej Martes Sport, która cieszy się zaufaniem klientów od ponad 25 lat!

Fitanu

Wyzwania

Ze względu na znaczący wzrost FITANU, pojawiła się konieczność zapewnienia możliwości nieograniczonego skalowania, aby umożliwić kontynuację rozwoju.

Jednym z najważniejszych wyzwań była ekspansja oferty sklepu internetowego FITANU na arenę europejską. W tym celu sklep klienta na Magento2 musiał zostać zaadaptowany do błyskawicznej pracy z rynkami:

 • Niemieckim,
 • Słowackim,
 • Czeskim,
 • Węgierskim,
 • Rumuńskim,
 • Austriackim.

Realizacja

Realizacja usługi dla FITANU, to świetny przykład gdzie dostarczyliśmy rozwiązania hostingowe dla dużej marki e-commerce. Naszymi priorytetami było zapewnienie skalowalnej przestrzeni do ekspansji na nowe rynki i zabezpieczenie infrastruktury.

Nasze działania obejmowały:

 • Analizę potrzeb klienta dotyczących infrastruktury.
 • Rekomendację technologicznych rozwiązań dla usprawnienia pracy na platformie Magento 2.
 • Wdrożenie usługi hostingowej wraz z pełnym wsparciem i konsultingiem.
 • Efektem było zwinne przeniesienie FITANU na nową i wydajniejszą infrastrukturę IDEAcloud, która umożliwia skalowanie i rozwój ich działalności online.

Nasza gwarancja stabilności i skalowalności to:

 • Dedykowane rozwiązania

  Pozwalające optymalizować kluczowe metryki wydajności sklepu internetowego. Lepsza prędkość ładowania i szybsze zakupy.

 • Stabilne zaplecze

  Umożliwiające stabilny i wykładniczy wzrost, zarówno w kierunku ekspansji na nowe rynki w przyszłości, jak i zwiększeniu asortymentu.

 • Bezpieczeństwo klienta i sklepu

  Zagwarantowane dzięki najnowszej architekturze. Infrastruktura dostosowana indywidualnie do skali biznesu klienta.

Wyzwania hostingowe FITANU

Magento2 i rynki zagraniczne

Przeprowadzając aktualizację naszego sklepu FITANU.COM na Magento 2 wiedzieliśmy, że potrzebujemy stabilnego i skalowalnego hostingu. Poszukiwaliśmy rozwiązania, które odpowiednio zabezpieczy nasze wymagania w perspektywie kilku lat dynamicznego rozwoju pod kątem ruchu krajowego, jak i nowych, zagranicznych wersji językowych sklepu.


Piotr Szałaśny – Kierownik e-commerce / Grupa Martes

Wynik

IDEA commerce wraz z usługą IDEAcloud okazały się godnym zaufania partnerem, z którym z powodzeniem rozwijamy nasz online’owy projekt już kolejny rok. Otworzyliśmy razem aż sześć wersji zagranicznych (CZ, SK, HU, RO, DE, AT) oraz rozwijamy sprzedaż na rynku polskim.Przystosowanie hostingu do naszych wymagań sprawiło, że czuliśmy się bezpiecznie od samego początku współpracy. Na uwagę zasługuje również partnerskie podejście do projektu oraz wsparcia i obsługi w razie awarii.Jako spółka Martes Sport a także w imieniu naszej agencji web developerskiej możemy szczerze przyznać, że dokonaliśmy trafnego wyboru


Piotr Szałaśny – Kierownik e-commerce – Grupa Martes

Poznaj hosting dedykowany IDEAcloud

Skontaktuj się z nami

aby rozpocząć nowy projekt