Case study

KUBENZ

KUBENZ to polska marka z wieloletnią tradycją, której kolekcje powstają w oparciu o światowe inspiracje i trendy w modzie, z myślą o tych, którzy preferują klasyczne stylizacje, jak również dla mężczyzn poszukujących casualowych, nieformalnych rozwiązań. KUBENZ to wyraz klasyki i stylu dedykowany nowoczesnemu, dynamicznemu mężczyźnie bez względu na jego wiek czy pozycję zawodową. W kolekcji KUBENZ znajdziemy eleganckie garnitury, casualowe marynarki, modne kurtki i płaszcze, koszule, swetry, spodnie, buty, a także akcesoria, takie jak paski, krawaty, czy spinki.

KUBENZ

Problem

Przed rozpoczęciem współpracy marka KUBENZ posiadała już sklep internetowy na platformie Magento. Naszym zadaniem był rozwój sklepu, udoskonalenie poszczególnych funkcjonalności, celem zwiększenia sprzedaży online.

Działanie

W zakres naszych działań wchodzi bieżący konsulting oraz kompleksowa obsługa i rozwój sklepu internetowego Magento 2.

Wybrane działania dla marki KUBENZ

Wdrożenie MSI –
multisource inventory

Jednym z pierwszych wprowadzonych rozwiązań było wdrożenie synchronizacji ze stanem w poszczególnych salonach i sklepie internetowym, co zdecydowanie usprawniło zarządzanie stanami magazynowymi. Odtąd Klient nie musi ręcznie wprowadzać zmian i kontrolować stanów na każdym magazynie. Automatyzacja oszczędza czas i umożliwia udzielanie konsumentom informacji o dostępności produktów w czasie rzeczywistym.

Integracje – niezbędne w sprzedaży online

Aby usprawnić zarządzanie stanami magazynowymi, zintegrowaliśmy je z systemem ERP. Ponadto, celem rozwoju form przesyłki, ulepszyliśmy kuriera InPost poprzez aktualizację modułu oraz wdrożyliśmy kuriera DHL.

Atrakcyjność e-sklepu

Zaprojektowaliśmy i wprowadziliśmy slajdery z produktami na stronie głównej, które przyciągają uwagę konsumentów bezpośrednio po wejściu na stronę oraz sekcję z poszczególnymi rzeczami. Zostały tam zamieszczone zdjęcia z odzieżą marki KUBENZ, która aktualnie jest w sprzedaży. Dzięki temu możliwy jest wybór i zakup wybranego produktu z poziomu strony głównej, bez wcześniejszego wyboru kategorii produktów. W zależności od zmieniającej się oferty, Klient ma nieograniczoną możliwość podmiany wyświetlanych na sliderach grafik i informowania konsumentów o nowych promocjach czy kolekcjach.

Intuicyjne zakupy

Konsumenci cenią sobie promocje i często z nich korzystają – szczególnie, jeśli są atrakcyjnie wyeksponowane. Podążając za trendami nowoczesnego sklepu internetowego, w e sklepie marki KUBENZ zaprojektowaliśmy i wprowadziliśmy elementy promocyjno marketingowe. Z łatwością można zlokalizować produkty w specjalnej cenie czy na przykład objęte promocją 2+1. Zastosowanie labeli podnosi atrakcyjność sklepu, ale także ułatwia zakupy. Konsumenci są dobrze zorientowani, które produkty są objęte promocją. Ponadto dzięki zastosowaniu dedykowanych kolorów, bezbłędnie odnajdują odzież objętą konkretnym rabatem.

Łatwe zarządzanie promocjami

Promocja może obejmować wszystkie produkty z grupy lub wybrane pozycje. Ustalając działania promocyjne, Klient ma pełną dowolność opisów etykiet i doboru ich kolorystyki.

Co więcej – ma możliwość ustawiania kolorów w menu, co pozwala konsumentom na intuicyjne zakupy w określonych grupach produktów, np. kolorem niebieskim etykiety wyróżnione są koszulki polo, wchodzące w promocję 3 sztuki za 139,99 pln.

Sprawne filtrowanie – szybsze zakupy

Gdy szukasz konkretnego produktu, nie ma szybszej i krótszej drogi niż wyszukiwarka. Pod warunkiem, że oprogramowanie służące do wyszukiwania informacji działa bezbłędnie. Wyszukiwarka to niezwykle istotny element każdego sklepu internetowego. Zastosowany w sklepie KUBENZ silnik do filtrowania produktów – elasticsearch – był niestabilny. Rozwiązaliśmy ten problem, podwyższając stabilność tego narzędzia. Aktualnie użytkownicy z łatwością odnajdują interesujący ich produkt.

Wynik

Rozwiązywanie bieżących problemów i wdrażanie nowych funkcjonalności, np. synchronizacja ze stanami w poszczególnych punktach sprzedaży, większy wybór firm kurierskich, zwiększenie stabilności elasticsearch, przyczyniło się do zwiększenia konwersji w sklepie internetowym. Ponadto łatwiejsze, intuicyjne zakupy w atrakcyjnym sklepie, dzięki wyróżnionym promocjom oraz wyeksponowaniu produktów na stronie głównej, mają realny wpływ na zwiększenie sprzedaży.

Skontaktuj się z nami
aby rozpocząć nowy projekt