Case study

Miloo Home

Miloo Home to meble i akcesoria reprezentujące ponadczasowy i niepowtarzalny pomysł na urządzenie domu i jego otoczenia. To różnorodność stylów w połączeniu z wysoką jakością materiałów i dbałością o każdy szczegół wykonania. Przeświadczenie, że każde wnętrze opowiada swoją własną, unikalną historię, inspiruje Miloo do tworzenia kolekcji, które wręcz przenoszą nas do świata designu.

Miloo Home

Problem/cel

Przed rozpoczęciem współpracy marka Miloo posiadała już sklep internetowy na platformie Magento 2. Problemem były zaimplementowane w core Magento zmiany, przez które sklep nie był modyfikowalny i skalowalny, a także generował szereg błędów. Niezbędne więc było wdrożenie nowego, funkcjonalnego sklepu internetowego, spełniającego wszelkie standardy, a przy tym spójnego z identyfikacją wizualną marki.

Działanie

W ramach współpracy z marką Miloo Home stworzyliśmy nowoczesny i funkcjonalny sklep internetowy. Prace rozpoczęliśmy od wnikliwej analizy bieżącej sytuacji i potrzeb Klienta. Następnie zaprojektowaliśmy kilka nowych ciekawych rozwiązań, których wdrożenie uczyniło sklep atrakcyjnym i przyjaznym, a zakupy intuicyjnymi i przyjemnymi.

Wprowadzone przez nas zmiany

Migracja sklepu bez utraty linkowań

Utworzyliśmy rozwiązanie do wyłączania kluczy URL dla kategorii. Dzięki temu zachowane zostały identyczne URLe względem tych, które funkcjonowały na starej wersji strony. Klient miał możliwość zbudować w nowy sposób menu, nie tracąc przy tym linkowań i zachowując pełną strukturę produktów oraz kategorii.

Potrzeba inspiracji – zachęta do zakupu – lookbook

Ciekawym pomysłem, poprawiającym atrakcyjność e-sklepu, było wprowadzenie sekcji inspiracji oraz modułu lookbook, które zabierają nas w podróż po świecie designu. Aranżacje wnętrz w połączeniu z wyjątkowymi kolekcjami mebli pozwalają na zaprojektowanie każdego zakątka domu, a także jego otoczenia. Realizacja zakupu możliwa jest bezpośrednio z lookbooka, bez konieczności wchodzenia w kartę wybranego produktu – chociaż taką możliwość również zapewniliśmy. W konsekwencji – użytkownik nie musi przeszukiwać sklepu, celem odnalezienia interesującego go produktu czy informacji na jego temat.

Atrakcyjność e-sklepu

Klient otrzymał szereg możliwości zarządzania kategorią produktową, by ta nie była tylko suchą stroną z listą produktów, ale również pełniła funkcję strony prezentacyjnej. Dzięki temu również poszczególne podstrony są atrakcyjne, przejrzyste i estetyczne. Poruszanie się po nich to czysta przyjemność, często finalizowana zakupem.

Aby sprostać wymaganiom Klientów, ważna jest implementacja nowych rozwiązań. Co jeszcze wdrożyliśmy?

 • Zakupy na raty

  Do płatności dodaliśmy opcję wyróżniającą PayU Raty, dzięki czemu konsument już na stronie koszyka ma możliwość wyboru płatności ratalnej. Wcześniej musiał decydować o tym na stronie wyboru płatności PayU.

 • Odbiór osobisty

  Dodaliśmy możliwość odbioru przesyłki w salonie z automatycznym sprawdzaniem czy produkty w danym salonie są dostępne.

 • Moduły dostaw

  Wdrożyliśmy moduły dostaw, które pozwalają na znaczne zarządzanie i modyfikację oraz restrykcję dostaw w zależności od gabarytów czy wagi zamawianego towaru.

 • Integracja stanów magazynowych

  Zintegrowaliśmy stany magazynowe z zewnętrznym systemem zarządzania magazynami.

Nowe rozbudowane menu

Wprowadziliśmy nowy system menu dla strony, który pozwala bardziej zarządzać kategoriami i wyświetlaniem menu, np. poprzez dodanie bloków graficznych, co niewątpliwe podnosi też walory estetyczne i wpływa na atrakcyjność samego menu. Rozbudowane menu ułatwia nawigację, a przede wszystkim skraca proces zakupowy konsumenta. Dodatkowo na stronie kategorii wprowadziliśmy możliwość nawigowania po drzewie kategorii, które również zostało uwzględnione przy rozbudowie filtrowania. Zakupy w e-sklepie Miloo Home są naprawdę przyjemne i intuicyjne.

Galeria produktowa

Na życzenie Klienta rozbudowaliśmy galerię produktową. Klient ma pełną dowolność implementacji zdjęć danego produktu, nie ma ograniczeń ilościowych. Ponadto każde zdjęcie można powiększyć do pełnego ekranu, dzięki czemu nabywca może przyjrzeć się detalom przeglądanego produktu jeszcze przed zakupem.

Wynik

Efektem starannej współpracy z Miloo Home, jest atrakcyjna strona, która ukazuje wszystkie najlepsze cechy marki. Wdrożyliśmy dużo niestandardowych, nowoczesnych komponentów, które wspomagają sprzedaż i czynią sklep bardziej intuicyjnym. Jest on przyjazny dla nabywcy na każdym etapie zakupu – od pierwszej wizyty, poprzez eksplorację sklepu, aż po złożenie zamówienia.
Przemyślany wygląd sklepu internetowego, to wygodniejsze zakupy. Miloo Home wyróżnia się na tle e-commerce przejrzystością, estetyką i funkcjonalnością.

Skontaktuj się z nami
aby rozpocząć nowy projekt