Case study

Złote Wyprzedaże

Złote Wyprzedaże, to multibrandowy sklep online, który każdego dnia oferuje produkty marek nawet do 70% taniej. Złote Wyprzedaże jako europejski leader w branży flash sales współpracuje z ponad 7000 uznanych marek, oferuje produkty w wielu kategoriach, takich jak moda, dom, akcesoria. Złote Wyprzedaże mają ponad 50 mln zadowolonych klientów na całym Świecie.

Złote Wyprzedaże

Problem

Stanęliśmy przed wyzwaniem usprawnienia infrastruktury bazy danych umożliwiającej obsługę dużego ruchu na stronie. Szereg problemów w bazie danych doprowadził do spadku wydajności.

Działanie

W tym projekcie podjęliśmy się optymalizacji działania wielkiego e-commerce. Zastosowaliśmy narzędzia z zakresu Big data, aby lepiej przetwarzać i analizować dane. W kolejnych etapach skupiliśmy się na poprawie atrakcyjności portalu dla użytkownika.

Zmiany, które pozwoliły na wydajną sprzedaż

Prace nad platformą e-commerce

Nasz klient od lat działa na polskim rynku e-commerce. Ciągły rozwój i rozrost firmy spowodował w 2014 roku przejście z dedykowanej platformy NET na Magento w związku z planowaną ekspansją na rynki zagraniczne. Dodatkowo integracja Złotych Wyprzedaży z grupą Vente-Privee wymagała rozszerzenia wielu dotychczasowych funkcji i wdrożenia nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Usprawnienie infrastruktury bazy danych umożliwiającej obsługę dużego ruchu na stronie

Szereg problemów w bazie danych doprowadził do spadku jej wydajności. Przeprowadziliśmy jej reindeksację, dzięki czemu przywróciliśmy stabilność i skróciliśmy czas dostępu do danych w bazie. Dało to wymierne korzyści dla naszego klienta – szybka indeksacja jest kluczem w przypadku krótkich, kilkudniowych kampanii sprzedażowych, na których opierają się Złote Wyprzedaże.

Zalety

 • Wdrożenie systemu IDEAerp

  W ramach działań zaimplementowaliśmy nasz system IDEAerp, działający w modelu SaaS (Software as a Service). Dzięki temu Klient uzyskał możliwość skorzystania z modułów: PIM – Product Information Management; zakupów B2B; obsługi zwrotów w zaimplementowanym systemie ISO; obsługi sprzedaży; finansowo-księgowo-kadrowym oraz Moduł CAT (Computer Aided Translations). Ostatni z wymienionych modułów wspomaga tłumaczenie kampani od dostawcy (Ventee Privee) z języka francuskiego na język polski.

 • Rodo

  W sklepie wdrożyliśmy zmiany zgodne z wymaganiami Rodo.

 • Poprawa bezpieczeństwa

  Wzmacniając bezpieczeństwo, zastosowaliśmy wielostopniowy mechanizm uwierzytelniania dla wejść spoza biura.

 • Wdrożenie Elasticsearch

  Wdrożenie Elasticsearch umożliwiło gromadzenie, wyszukiwanie i analizowanie dużej ilości danych o użytkownikach. Zastosowane narzędzie w znaczącym stopniu pomogło w efektywnym monitorowaniu poszczególnych elementów.

Spójny i przejrzysty wizerunek portalu oraz optymalizacje UX

Jednym z głównych celów było ujednolicenie portalu tak, aby pasował stylistycznie do profilu spółki matki, Vente-Privee. Zwiększyliśmy intuicyjność i przejrzystość strony, a także zespoliliśmy ją pod kątem kolorystycznym i funkcjonalnym. Udoskonaliliśmy również sklep pod kątem RWD, aby był w pełni użyteczny zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych – szczególną uwagę poświęciliśmy płynnemu działaniu strony na urządzeniach iPhone oraz iPad, z których pochodzi większość zakupów.

Implementacja wewnętrznego systemu afiliacyjnego “CARO”

Zgodnie z wytycznymi firmy Vente Privee przygotowaliśmy oraz zintegrowaliśmy system do tworzenia, zarządzania i monitorowania kampanii afiliacyjnych. Rdzeniem systemu od strony funkcjonalnej jest zaawansowana aplikacja do tworzenia i zarządzania kampaniami we współpracy z partnerami. Dodatkowo wdrożyliśmy system monitorowania i statystyk, pozwalający na aktywną obserwację i raportowanie kampanii.

Spersonalizowany newsletter

Stworzenie sklepu internetowego, nigdy nie zamyka projektu. Po wdrożeniu nawet nowej platformy, aby nie zostać w tyle należy na bieżąco monitorować jej działanie. Rynek e-commerce jest bardzo dynamiczny, zmienia się w niewiarygodnym tempie. Aby sprostać wymaganiom klientów, ważna jest implementacja nowych rozwiązań. Marka Złote Wyprzedaże zdecydowała się właśnie nam powierzyć support nad swoją stroną.

Wynik

Dla Złotych Wyprzedaży stworzyliśmy funkcjonalną użytkowo i technicznie platformę. Wprowadzone przez nas zmiany usprawniły gromadzenie i przetwarzanie danych. Wdrożenie systemu IDEAerp przyspieszyło proces sprzedaży.

Skontaktuj się z nami
aby rozpocząć nowy projekt