Integracje

Integracja z Amazon

IDEA07

Coraz więcej sklepów internetowych, chcę zwiększyć swój zasięg i dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów, oprócz oferowania produktów we własnym sklepie internetowym zaczyna korzystać z zewnętrznych kanałów sprzedażowych. Jednym z najpopularniejszych, a jednocześnie największym na świecie jest Amazon, z którego codziennie korzystają miliony użytkowników. Jednak prowadzenie sprzedaży na kilku różnych platformach może okazać się trudne do opanowania – szczególnie jeśli oferowane artykuły cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kupujących. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu integrującemu sklep z serwisem Amazon oraz pozwalającemu na możliwie maksymalną automatyzację procesu realizacji zamówień, staje się to o wiele łatwiejsze.

  • pobieranie informacji o zamówieniu (dane teleadresowe, produkty, płatności, uwagi, forma dostawy i płatności)
  • pobieranie zamówień w czasie rzeczywistym
  • mapowanie metod dostaw i płatności Amazon do systemowych odpowiedników
  • automatyczne parowanie produktów z aukcji z magazynem na podstawie kodów produktów
  • zakładanie kartotek klientów
  • automatyczna synchronizacja stanów magazynowych w czasie rzeczywistym
  • wysyłanie numerów przewozowych

Sprawna obsługa klienta to podstawa

Jednym z czynników w decydującym stopniu wpływających na zadowolenie internautów z zakupów online jest profesjonalne podejście do klienta oraz krótki czas realizacji zamówień. O wiele łatwiej zapewnić kupującym obsługę na najwyższym poziomie, jeśli mamy wgląd do wszystkich zamówień realizowanych przez firmę jednocześnie – bez względu na kanał sprzedaży, za pośrednictwem którego dokonano zakupu. Integracja z Amazon pozwala w sposób automatyczny włączyć produkty oferowane przez dany sklep internetowy do katalogu Amazon i zarządzać ich sprzedażą w dokładnie taki sam sposób jak zamówieniami składanymi przez klientów bezpośrednio przez stronę www sklepu.

Wygodne zarządzanie zamówieniami

Oprogramowanie integrujące sklep internetowy z serwisem Amazon umożliwia zarządzanie wszystkimi zamówieniami w jednym miejscu, ale to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Odpowiednie uporządkowanie danych dotyczących konkretnych transakcji oraz automatyzacja części procesu realizacji zamówień pozwala na łatwiejsze zarządzanie sklepem i szybszą obsługę klientów. Integracja z Amazon polega między innymi na pobieraniu z serwisu oraz wyświetlaniu w widoku sprzedaży wszelkich informacji na temat transakcji – dotyczy to danych wysyłkowych, dodatkowych wiadomości mailowych wysłanych przez kupującego (stamtąd można również na nie odpowiedzieć) oraz rejestracji płatności elektronicznych.

Integracja Amazon
rozwiązanie dla wymagających!

System filtruje zamówienia gotowe do wysyłki i automatycznie dobiera odpowiedniego kuriera, któremu zostaną przekazane, umożliwia także grupowanie pozostałych zamówień ze względu na ich aktualny status, np. oczekujące na płatność lub wymagające kontaktu z klientem z powodu brakujących danych. Po zatwierdzeniu zakupu poprzez dokonanie płatności przez kupującego generowane są faktury lub paragony, a po zamówieniu kuriera – listy przewozowe. System na bieżąco informuje klientów o etapie realizacji, na którym obecnie znajduje się ich zamówienie, a także przekazuje im dane umożliwiające śledzenie przesyłki. Integracja z Amazon to również ułatwienie wszelkich czynności związanych z aktualizacją stanów magazynowych – dzięki jednostronnej synchronizacji i automatycznemu parowaniu produktów wystawionych na sprzedaż w Amazon ze znajdującymi się w magazynie, po zakupie liczba dostępnych artykułów odpowiednio ulega zmniejszeniu. Oprogramowanie umożliwia kontrolę zatwierdzania i realizacji zamówień, a także rejestruje ewentualne reklamacje.

Sprawniejsza obsługa skutkuje zadowoleniem kupujących, a korzystanie z międzynarodowego kanału sprzedaży pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów z całej Europy. Z tych względów integracja z Amazon jest rozwiązaniem przynoszącym sklepom internetowym same korzyści.

Poznaj nasze inne integracje

Przetestuj nasz system. Zamów demo