Integracje

Integracja eBay

IDEA07

Wielu spośród kupujących online interesuje się nie tylko ofertami konkretnych sklepów internetowych, ale też chętnie odwiedza serwisy aukcyjne, w tym eBay. Internauci cenią je przede wszystkim za możliwość przeglądania produktów pochodzących od różnych sprzedawców w jednym miejscu i łatwego oraz przede wszystkim bezpiecznego zakupu tych, które najbardziej odpowiadają ich oczekiwaniom. Wiele sklepów online chcąc przedstawić ofertę większej liczbie potencjalnych klientów, wystawia swoje artykuły na aukcjach, często osiągając w ten sposób zaskakująco wysokie wyniki sprzedaży. Jednak jednoczesna realizacja zamówień składanych za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej sklepu i kontrola aukcji okazać się może sporym wyzwaniem. Integracja eBay zdecydowanie usprawnia pracę sprzedającego – pozwala uporządkować dane dotyczące wszystkich zamówień bez względu na wykorzystany do ich złożenia kanał zakupowy, pogrupować je ze względu na status oraz możliwie zautomatyzować proces ich realizacji, a tym samym nieco go przyspieszyć. Niweluje też ryzyko, że dodatkowa wiadomość wysłana przez kupującego lub jakakolwiek inna istotna informacja zostanie niezauważona.

  • pobieranie informacji o zamówieniu (dane teleadresowe, produkty, płatności, uwagi, forma dostawy i płatności)
  • pobieranie zamówień w czasie rzeczywistym)
  • mapowanie metod dostaw i płatności eBay do systemowych odpowiedników)
  • automatyczne parowanie produktów z aukcji z magazynem na podstawie kodów produktów)
  • zakładanie kartotek klientów)
  • automatyczna synchronizacja stanów magazynowych w czasie rzeczywistym)
  • wysyłanie numerów przewozowych)

Łatwe zarządzanie sprzedażą

Proponowane przez nas oprogramowanie integrujące sklep z serwisem aukcyjnym eBay pozwala zarządzać wszystkimi zamówieniami napływającymi do sprzedawcy z jednego miejsca. W panelu administracyjnym pojawiają się informacje dotyczące zakupów dokonanych na eBay – system tworzy zamówienia zarówno z ofert złożonych przez kliknięcie „Kup teraz” na trwających aukcjach oraz z zakończonych licytacji, importując do panelu wybraną przez kupującego metodę płatności i jej status oraz sposób dostawy, na podstawie którego automatycznie zostanie dobrany i zamówiony odpowiedni kurier. Oprogramowanie automatycznie generuje paragony, faktury i listy przewozowe drukowane i dołączane do przesyłki i informuje klienta o etapie realizacji, na którym aktualnie znajduje się zamówienie. Integracja eBay pozwala przyporządkować zamówienia do konkretnych kupujących i tworzyć konta nowych klientów w bazie sklepu, a dzięki temu monitorować pewne tendencje oraz łączyć w jedno kilka zamówień złożonych w tym samym czasie przez daną osobę.

Automatyczne wystawianie aukcji

Dzięki integracji eBay zautomatyzowana zostaje nie tylko obsługa zamówień, ale kontrola stanów magazynowych, które teraz może odbywać się za pośrednictwem integratora. System paruje produkty znajdujące się w magazynie z wystawionymi na aukcjach, pobiera informacje o cenie i stanie magazynowym ze sklepu oraz na bieżąco aktualizuje liczbę sztuk artykułu w magazynie po dokonaniu zakupu poprzez serwis aukcyjny, odpowiednio ją zmniejszając. Wystawianie aukcji podobnych produktów może zostać przyspieszone dzięki przygotowaniu szablonów wypełnienia ustawień określonych w konfiguracji ogólnej.

Dlaczego warto?

Korzystanie z oprogramowania integrującego pozwala usprawnić pracę obsługi, poprzez uporządkowanie zamówień i zarządzanie nimi z poziomu łatwego w użytkowaniu, intuicyjnego panelu. Odpowiednia organizacja przekłada się na dobry kontakt z klientem oraz wysokiej jakości obsługę kupujących. Dodając do tego wszystkie korzyści płynące z wykorzystywania do promocji swoich produktów różnych kanałów sprzedaży, integracja sklepu z eBay wydaje się opcją godną szczególnej uwagi. Wszystkich zainteresowanych takim rozwiązaniem zapraszamy do kontaktu z naszą firmą i zapoznania się ze wszystkimi funkcjami integratora.

Integracja Ebay – pracuj wydajnie w czasie rzeczywistym

Wykonywanie obowiązków zawodowych w sposób niezakłócony i wolny od czynników obniżających wydajność jest na wagę złota. Integracja Ebay umożliwia pracowanie w czasie rzeczywistym z zachowaniem najwyższych standardów obsługi Klienta, które zachęcają do stałego korzystania z oferty. Dzięki gromadzeniu w jednym panelu sklepu internetowego informacji dotyczących transakcji zawieranych na różnych platformach handlowych, pracownik firmy uzyskuje wszystkie niezbędne narzędzia pod ręką. Nie zachodzi konieczność logowania się na innych stronach i samodzielnego szukania danych związanych z osiągniętym wynikiem sprzedażowym. Dystrybutor nie będzie musiał już odświeżać kilku witryn, żeby sprawdzić stan swoich interesów. Wykorzystując tylko jeden przejrzysty panel, będzie można natychmiast przystąpić do realizacji kolejno napływających zamówień.

Dzięki integracji Ebay sprzedawca otrzyma w systemie ERP wszystkie powiadomienia niezbędne do wykonywania swojej działalności. Aktualizacja następuje od razu, toteż w pełni możliwy jest kontakt z kupującym w czasie rzeczywistym. Zapewnia to szybkie realizowanie zleceń, błyskawiczne odpowiadanie na zapytania oraz dokonywanie niezbędnych zmian w statusie zlecenia, które druga strona może monitorować. Zarządzanie biznesem w takim trybie pozwala osiągnąć firmie najwyższy stopień profesjonalizmu, który będzie zachęcał potencjalnego nabywcę do robienia kolejnych zakupów.

Integracja Ebay z panelem internetowego punktu handlowego pozwala zatem dostosować jakość świadczonych usług do aktualnych oczekiwań kontrahenta. Są nimi przede wszystkim sprawna komunikacja oraz szybka finalizacja zobowiązań handlowych. Ogromna konkurencja, która stwarza Klientowi szeroki wybór wśród licznych e-commerce oferujących ten sam towar, przyczyniła się do znacznego wzrostu świadomości konsumenta i zwiększyła jego wymagania. Sukces odnotuje jedynie to przedsiębiorstwo, które będzie w stanie im sprostać. Warto zatem uzbroić się w najwygodniejsze narzędzia pracy, a takim jest integracja sklepu z Ebay, które usprawnią jakość obsługi i tym samym pozytywnie budują wizerunek marki.

Poznaj nasze inne integracje

Przetestuj nasz system. Zamów demo