System ERP

Program magazynowy

Program magazynowy

Firmy działające w branży handlowej, które są dodatkowo odpowiedzialne za magazynowanie towarów, mają mnóstwo obowiązków organizacyjnych. Odpowiednie zarządzanie takim biznesem to nie tylko sprawna obsługa Klienta i realizowanie ekspresowych dostaw. To także nieustanne monitorowanie ilości towaru na stanie czy przygotowywanie dokumentacji. Nie można tutaj zapominać o dobrej komunikacji. Aby realizować profesjonalne usługi, wewnętrzna komunikacja w firmie musi być na najwyższym poziomie. Wszystko to sprawia, że obecnie najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie ze specjalistycznego programu magazynowego, który rozbudowany jest o funkcjonalność związaną z handlem. Czym powinien charakteryzować się taki system i na jakie technologie najlepiej postawić?

Solidny program magazynowy

O ile wykorzystywanie chmury, czyli wirtualnego dysku w celach osobistych i prywatnych nikogo nie dziwi, o tyle wiele osób wciąż podchodzi z rezerwą do przechowywania w chmurze danych firmowych, często stanowiących podstawę funkcjonowania biznesu. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że korzystanie z chmury w kontekście firmowego oprogramowania i przechowywania baz danych staje się na naszych oczach standardem, a dodatkowym argumentem niech będzie fakt, że w zgodnej opinii specjalistów, przechowywanie danych na wirtualnych dyskach może być znacznie bezpieczniejsze niż inwestowanie w drogie fizyczne maszyny.

Poniżej przedstawiamy 4 najważniejsze zalety korzystania z programu ERP w chmurze.
Zaliczają się do nich:

Darmowy program magazynowy

Systemów tego typu nie brakuje na rynku i niektóre z nich dostępne są na otwartej licencji. Jest to więc opcja darmowa, która jednak niestety nie idzie w parze z wysoką jakością i z dużą funkcjonalnością. Są to właśnie wspomniane przez nas narzędzia uniwersalne, o sztywnym charakterze bez możliwości modyfikacji. Taki program magazynowy zawsze ma ograniczone zastosowanie, a do tego przedsiębiorca traci możliwość dopasowania narzędzi do charakterystyki funkcjonowania firmy.
Nasze rozwiązanie nie jest darmowe, ale za to posiada formę dedykowaną. To system elastyczny, zawsze skrojony na miarę potrzeb przedsiębiorcy. Do tego jest to oprogramowanie wielokrotnie przetestowane i, co za tym idzie, niezawodne. Oferujemy je w ramach przystępnej opłaty abonamentowej.

Program magazynowy online

Precyzyjnie zaprojektowany i solidnie wykonany system musi dzisiaj zapewniać zdalny dostęp do swojej pełnej funkcjonalności. To właśnie oferuje nasze rozwiązanie. Jest to dedykowana aplikacja mobilna na Android oraz iOS, posiadająca wgląd do danych prosto z poziomu przeglądarki internetowej.

Prosty program magazynowy

Choć oferujemy zaawansowane technologicznie narzędzia, to zostały one już wielokrotnie docenione za wyjątkową prostotę obsługi. Łatwe jest nie tylko korzystanie z nich wszystkich, ale także konfigurowanie całego systemu, w tym dodawanie kolejnych modułów.

Jaki program magazynowy do kasy fiskalnej

W wielu firmach sprzedaż prowadzona jest nie tylko w formie online, ale także stacjonarnie. Podczas wyboru programu magazynowego należy więc zwrócić baczną uwagę na to, czy oferuje on odpowiednią funkcjonalność. Dzięki takiej możliwości integracji zarządzenie sklepem, czy nawet całą siecią punktów handlowych, stanie się o wiele łatwiejsze. Profesjonalne narzędzie powinno oferować nie tylko dostęp do stanów magazynowych i do wyszukiwarki towarów, lecz także obsługę kasy fiskalnej, czytnika kodów, rejestrowanie płatności czy wystawianie faktur. Przydają się również między innymi narzędzia do rozliczania kasjerów oraz do obsługi indywidualnych programów lojalnościowych i rabatowych.

Jaki program magazynowy do sklepu internetowego

W przypadku konieczności integracji programu magazynowego ze sklepem online potrzeby związane z funkcjonalnością mogą być jeszcze większe. Tutaj bardzo istotne są: przejrzystość takiego systemu, kompleksowa obsługa zamówień oraz możliwość sprawnego aktualizowania cenników.

Program magazynowy do Prestashop

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań do budowy sklepów online jest dzisiaj z pewnością skrypt PrestaShop. Prostota jego obsługi i modułowa budowa sprawiają, że znajduje on swoje zastosowanie w praktycznie każdym sklepie, niezależnie od branży. W czasie szukania programu magazynowego mającego integrować się z tym oprogramowaniem, należy więc upewnić się, że dostarcza on wielu wartościowych narzędzi.

Rejestrowanie zakupów

System tego typu z pewnością powinien rejestrować wszystkie zamówienia i umożliwiać ich realizację z podziałem na etapy. Przydatną funkcjonalnością będzie tutaj również zautomatyzowanie procesu generowania niezbędnych dokumentów. Oprogramowanie powinno także samodzielnie przygotowywać faktury.

Dostęp do informacji o dostawcach

Nowoczesne narzędzie powinno oferować funkcjonalność tzw. karty dostawcy. Specjalna baza danych umożliwia gromadzenie takich informacji, jak dane kontaktowe czy historia współpracy. Przydaje się również dostęp do archiwum wiadomości wymienianych z dostawcą, jak również podgląd aktualnych cenników.

Automatyczne uzupełnianie zapasów

Kolejna przydatna funkcjonalność to skrypt automatycznie tworzący listy zamówień produktów, których stan osiągnął minimalną ilość. Dla usprawnienia zarządzania towarem przydaje się również monitoring produktów przychodzących.

Jaki program magazynowy wybrać

Podstawowym zadaniem każdego nowoczesnego programu magazynowego jest uproszczenie zarządzania towarem oraz dokumentami, a także przyspieszenie obsługi handlowej Klientów. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania należy jednak dokładnie zastanowić się nad tym, jaka dodatkowa funkcjonalność może okazać się potrzebna. Należy sobie tutaj odpowiedzieć między innymi na takie pytania, jak:

 • czy obsługa ma dotyczyć tylko jednego magazynu, czy wielu różnych budynków (być może w planach jest rozbudowa)?
 • czy będzie potrzeba korzystania z programu magazynowego w formie online lub nawet z poziomu urządzeń mobilnych?
 • czy konieczna jest integracja całego systemu z oprogramowaniem sklepu internetowego?

Nasze oprogramowanie oferuje wszystkie te możliwości. W zależności od potrzeb można:

 • wykonać integrację ze sklepami online, np. Magento, PrestaShop, IdoSell;
 • wykonać integrację z kontem handlowym na Allegro, eBay czy Amazon;
 • wdrożyć system do stacjonarnego punktu sprzedaży;
 • korzystać z programu magazynowego z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne, zarówno w systemie Android, jak i iOS.

Kto musi mieć program magazynowy

Przedsiębiorcy prowadzący bardzo małe sklepy internetowe, często trzymający towar dosłownie we własnym domu raczej nie będą potrzebowali rozbudowanego i wyspecjalizowanego narzędzia. Nie będzie ono potrzebne również wtedy, gdy produkty zamawiane są na bieżąco, a więc dopiero po ich fizycznym zakupie przez Klienta.

W pozostałych przypadkach korzystanie z programu magazynowego powinno być jednak czymś absolutnie naturalnym. Ogromna konkurencja na rynku sprawia, że dzisiaj nie wystarczy już tylko oferować dobre produkty w przystępnej cenie. Liczy się tutaj również duża elastyczność firmy, sprawność w obsłudze i pełna dostępność towaru z oferty. Programy magazynowe w dużej mierze automatyzują wiele procesów biznesowych i usprawniają tym samym pracę.

Co zawiera program magazynowy

Odpowiedź na to pytanie jest w zasadzie bardzo prosta. Dobry system dostarcza narzędzia, które w pełni spełniają potrzeby biznesu. Wysokiej klasy system, który możemy Państwu zaoferować, na pewno sprosta tym oczekiwaniom. Dzięki jego modułowej budowie da się w bardzo prosty i szybki sposób skonfigurować oprogramowanie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Prowadzenie kartotek produktów

Poprawne zarządzanie magazynem to przede wszystkim stała kontrola aktualnych stanów tak, by nie dopuścić do pojawienia się braków. Tutaj doskonale sprawdza się narzędzie do prowadzenia kartotek produktów, które oferuje między innymi:

 • wprowadzanie nazwy, zdjęcia i ceny sprzedaży produktu;
 • przechowywanie wewnętrznych identyfikatorów produktów (SKU) oraz kodów EAN czy GTIN;
 • możliwość tworzenia odrębnych kategorii dla towaru;
 • stały dostęp do informacji o aktualnych stanach magazynowych;
 • możliwość śledzenia ruchów magazynowych.

Dodatkowo system wyposażony jest w algorytm mogący skutecznie prognozować zaopatrzenie.
To znacząco ułatwia planowanie zamówień.

 • Intuicyjne narzędzie generujące dokumenty

  Prowadzenie dokumentacji to kolejny istotny element zarządzania magazynem. Nasze oprogramowanie wyposażone jest we wbudowane generatory najbardziej popularnych dokumentów (PZ, WZ, PW, RW, MM). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w kilka chwil stworzyć własne, indywidualne szablony.

 • Szybsza i dokładniejsza inwentaryzacja

  Duże firmy często tracą mnóstwo czasu i pieniędzy na przeprowadzanie okresowych inwentaryzacji. Korzystanie z programu magazynowego WMS znacząco usprawnia i upraszcza ten proces. Można to zrobić bezpośrednio z poziomu kartoteki produktowej. Co ważne, inwentaryzację da się wykonać nie tylko globalnie, ale także częściowo. Produkty można bowiem łatwo posortować, na przykład według kategorii czy ich lokalizacji.

 • Lokalizacja produktu

  Bardzo częstym problemem, który spowalnia realizację zamówień, jest zbyt długie poszukiwanie towarów. Program magazynowy WMS również przychodzi tutaj z pomocą. Na karcie produktowej można wpisywać lokalizację, na przykład numer hali, oznaczenie półki i regału.

 • Najlepszy program magazynowy 2020

  Nasze systemy są nieustannie rozwijane przez zespół doświadczonych pracowników. Mamy jasno określony cel – stałe dopasowywanie się do zmieniających się standardów oraz potrzeb Klientów. Zaufało nam wiele znanych i cenionych na rynku marek. Ty także możesz dołączyć do tego prestiżowego grona i przekonać się, jak wiele w organizacji pracy może zmienić profesjonalny system informatyczny.

 • Efektywniejsza komunikacja pomiędzy halami

  Nie zawsze towar składowany jest tylko w jednym budynku. Co więcej, często obiekty te nie są zlokalizowane blisko siebie. Nasze oprogramowanie zawiera więc specjalne narzędzie do obsługi wielu magazynów. System nie jest tym samym rozproszony, ułatwiając i przyspieszając realizację zadań biznesowych.

  Dodatkowo istnieje możliwość integracji z wykorzystywanym już w firmie systemem wydań zewnętrznych. Oprogramowanie umożliwia do tego szybką wycenę całego towaru na stanie w konkretnym dniu, jak również pozwala na dokonywanie wydań oraz częściowych pobrań.

 • Najczęściej polecany program magazynowy

  Szukasz nowoczesnych sposobów, które nie tylko ułatwią Ci prowadzenie biznesu, ale także przyczynią się do zwiększenia Twojej konkurencyjności na rynku? Nasze narzędzia na pewno sprostają Twoim oczekiwaniom. W czasie działalności zostaliśmy wyróżnieni przez wiele znanych serwisów branżowych, w tym między innymi: eHandel, wirtualnemedia.pl czy Marketer+. Możemy pochwalić się również uzyskaniem najbardziej prestiżowej nagrody w branży ecommerce, czyli EKOMERS 2017. Zostaliśmy docenieni w dziedzinie rozwiązań wspierających zarządzanie e-biznesem.

  Nie musisz więc szukać dłużej, gdyż właśnie znalazłeś oprogramowanie, które na pewno sprawdzi się w Twoim biznesie. Dzięki jego modułowej formie bez problemu dopasujesz je do potrzeb, jak i będziesz mógł korzystać z naszego profesjonalnego wsparcia technicznego.

Skontaktuj się z nami
aby rozpocząć nowy projekt