Amazon otwiera swój sklep internetowy w Polsce. Dla branży e-commerce to bardzo ważna wiadomość, amerykański gigant będzie chciał zdobyć jak największą część rynku. Nie ma wątpliwości, że najbardziej skorzystają z tego klienci.

Właściciele sklepów internetowych w Polsce mogą już rejestrować się na polskojęzycznej wersji panelu – sell.amazon.pl. Do tej pory dostępna w naszym kraju była jedynie niemiecka odsłona witryny. Klienci mogli składać na niej zamówienia, lecz nie było możliwości, aby polscy sprzedawcy mogli zaprezentować tam swoją ofertę.

Dzięki otwarciu platformy w Polsce sklepy z naszego kraju będą miały możliwość dotarcia do większej ilości klientów i sprzedaży na rynkach zagranicznych.

Jak twierdzi Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju Amazona w UE, taki ruch pomoże w rozwoju przedsiębiorstw. Szczególną uwagę przywiązywać będą do niskich cen, szerokiego asortymentu i szybkiej dostawy.

W Polsce działa już dziewięć placówek logistycznych Amazona. Zostało już zapowiedziane otwarcie kolejnej jeszcze w tym roku. Oprócz tego funkcjonują jeszcze dwa centra technologiczne. W 2020 r. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą w kraju.

Pojawienie się na naszym rynku największego marketplace’a wpłynie na większą rywalizację o klienta. Najbardziej odczują to Allegro oraz OLX. Te marki do tej pory dzierżyły miano niekwestionowanych liderów. Taki duży gracz jak Amazon wymusi na nich przystosowanie oferty do nowych standardów. Dotyczy się to zarówno propozycji dla sprzedających jak i kupujących na tych platformach.

Chcesz zintegrować swój sklep internetowy z Amazonem?

Dzięki naszemu systemowi IDEAerp z łatwością zintegrujesz swój sklep internetowy z Amazonem. Oprogramowanie umożliwia zarządzanie wszystkimi zamówieniami w jednym miejscu. Więcej o możliwościach integracji z Amazonem można przeczytać tutaj.