Z racji dużego wzrostu popularności zakupów w sieci, dziś mocno napędzanego przez pandemię, platformy dla branży e-commerce muszą być stale rozwijane. Dotyczy to m.in. Magento 2, gdzie wdrożenie wielu nowoczesnych technologii wpłynęło na usprawnienie obsługi sklepów oraz procesu składania zamówień. Dla przedsiębiorców obie te kwestie są bardzo ważne, gdyż stanowią duże wsparcie przy realizacji najważniejszych celów biznesowych. Jednak jest jeszcze jeden element, który ma ogromny wpływ na sukces w handlu online – to dobry hosting dedykowany. Dlaczego jest ważny i który wybrać? Sprawdź już teraz!

Czym jest hosting dedykowany pod sklepy Magento?

Warto na początek wyjaśnić pojęcie hostingu. Platformę przeznaczoną pod sklepy online, np. Magento, należy zainstalować na dysku twardym komputera. Sam sprzęt komputerowy musi pracować na odpowiednim systemie operacyjnym i cechować się dużą wydajnością. Określa się go mianem serwera, który oferowany w ramach usługi hostingowej może być:

  • współdzielony
  • wirtualny (VPS)
  • dedykowany.

W pierwszych dwóch przypadkach mamy do czynienia ze współdzieleniem zasobów komputera. Oznacza to, że korzystający z niego użytkownicy dzielą pomiędzy sobą, zarówno przestrzeń dyskową, jak i moc obliczeniową. Z kolei dedykowany hosting do sklepów, np. działających na Magento 2, daje korzystającej z niego osobie pełny dostęp do jednego serwera.

Jakie są zalety hostingu dedykowanego?

Współdzielenie serwera w ramach usług hostingowych to rozwiązanie tanie, ale jeśli chcesz działać w branży e-commerce, będzie ono niewystarczające. Dedykowany hosting pod Magento i każdą inną platformę do handlu online ma wiele zalet, z których najważniejsze to:

  • pełna dowolność w konfiguracji parametrów serwera
  • możliwość wykorzystania całych zasobów sprzętowych, w tym przestrzeni dyskowej
  • wysoka stabilność działania
  • duże bezpieczeństwo danych.

Szukasz dobrego hostingu pod sklep Magento? Postaw na IDEAcloud!

Jeśli chcesz wybrać najlepszy hosting do sklepu działającego na Magento 2, musisz dobrze prześwietlić ofertę firmy hostingowej. Zwróć szczególną uwagę na parametry techniczne serwera. Musi być wydajny i najlepiej skalowalny. Dzięki temu jego zasoby będą dynamicznie przydzielane w zależności od obciążenia platformy e-commerce.

Dostawca usługi powinien również zapewniać kompleksowe wsparcie w zakresie konfiguracji sprzętu i obsługi awarii. Ważne są także regularne wdrożenia aktualizacji, które zabezpieczają serwer, unowocześniają go i poprawiają jego wydajność. Taki właśnie jest IDEAcloud, czyli nasz hosting stworzony pod sklepy na Magento, PrestaShop, Sylius oraz Shopware. Oparty o nowoczesną infrastrukturę serwerową jest funkcjonalny i wydajny. Korzystając z niego, będziesz mógł bez przeszkód rozwijać swój biznes e-commerce!

Sklep na Magento – dlaczego warto?

Opisując kwestie dedykowanego hostingu pod sklep, warto wspomnieć o Magento. Jak wynika z różnych szacunków, oprogramowanie to jest wykorzystywane przez ok. 10% firm z całego świata działających w e-commerce. Choć jest na licencji open source, a więc darmowe, swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim nowoczesnym rozwiązaniom. Funkcjonalność platformy, w tym zastosowane zabezpieczenia, są porównywalne z innymi, płatnymi jej odpowiednikami.

Przez ogromne wsparcie społeczności, Magento może poszczycić się rozbudowaną bazą modułów. Dzięki temu korzystający z niego przedsiębiorca ma ogromne możliwości w zakresie dostosowania sklepu do własnych potrzeb. Jeśli jesteś zainteresowany tą platformą, możemy zająć się procesem jej wdrożenia na naszym serwerze dedykowanym IDEAcloud!

Wybierz hosting pod Magento i zbuduj nowoczesny sklep internetowy!

Jak widzisz, wybór dobrej platformy e-commerce to dopiero pierwszy krok do sukcesu w branży handlu online. Równie ważna jest jakość hostingu, dlatego najlepiej już na starcie biznesu zainwestuj w najlepsze rozwiązania. Wybierz nowoczesny, wydajny i niezawodny serwer dedykowany od naszej firmy IDEA commerce! Zapewniamy profesjonalne wsparcie związane z jego obsługą. Oprócz tego realizujemy wdrożenia Magento 2 – zbudujemy sklep w pełni zgodny z Twoimi oczekiwaniami i dopasowany do potrzeb klientów!