Prowadzenie sprzedaży w internecie wymaga sporo zaangażowania, czasu oraz pracy. Wraz z rozwojem firmy, a tym samym zwiększoną liczbą zamówień potrzebne jest wsparcie. Na szczęście powstały nowoczesne systemy do zarządzania sprzedażą, umożliwiając automatyzację procesów biznesowych. Zobacz jakie możliwości i korzyści daje system ERP w e-commerce i dlaczego warto w niego zainwestować.

Co to jest system ERP?

System ERP – z angielskiego enterprise resource planning – to system, który jest przeznaczony do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Składa się on z modułów odpowiadających m.in. za sprzedaż, logistykę, magazyn, kadry. Zintegrowanie różnych działań w firmę w jednym systemie informatycznym sprawia, że procesy stają się jeszcze bardziej efektywne.

ERP dla e-commerce kiedy warto wdrożyć?

Twój biznes rośnie, w sklepie internetowym jest coraz więcej zamówień. Zatrudniasz nowe osoby i decydujesz się na kolejne programy, które mają ułatwić Ci pracę. Koszty rosną w zawrotnym tempie, a Ty musisz nad tym wszystkim zapanować. Największą zaletą systemów ERP jest ich modułowa budowa, dzięki której są w stanie połączyć wiele systemów w jednym. Sprawdzenie stanów magazynowych, wystawienie aukcji na Allegro, Amazon, eBay czy Empiku, zamówienie kuriera i o wiele więcej odbywa się z jednego miejsca. Nie musisz się logować do kilku systemów i pamiętać np. o wystawieniu faktury – system zrobi to za Ciebie. To olbrzymie ułatwienie w codziennej pracy. Co ważne wszystkie dane masz w jednym miejscu. Z systemem ERP nie martwisz się o aktualizacje sprzedaży, baza danych aktualizuje się automatycznie i jest widoczna dla wszystkich użytkowników systemu. Pozwala to na jeszcze lepszą komunikację między pracownikami, szczególnie magazynu i działu sprzedaży. Wprowadzenie do sklepu internetowego systemu ERP umożliwia zapanowanie nad procesami w firmie.

Jakie są korzyści wprowadzenia systemu ERP w sprzedaży internetowej?

Narzędzia do optymalizacji sprzedaży w e-commerce powstały na podstawie realnych potrzeb sprzedawców. Miały one na celu zwiększyć wydajność i jakość pracy. Obecne systemy ERP dla e-commerce są coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem, bez którego wielu sprzedawców nie wyobraża sobie prowadzenia firmy. Co daje wprowadzenie systemu ERP w e-commerce?

  • Znaczącą oszczędność czasu. IDEAerp pozwala zaoszczędzić, aż do 70% czasu.
  • Obniżenie kosztów.
  • Zwiększenie wydajności, poprzez automatyzację powtarzalnych czynności.
  • Zarządzanie procesami w firmie, z każdego miejsca na Ziemi.
  • Zwiększenie sprzedaży dzięki obsłudze m.in.: Allegro, eBay i sklepów internetowych.
  • Ciągłość pracy – 24/7 system działa bez przerwy.
  • Czytelną prezentację różnych danych w jednym miejscu.
  • Zmniejszenie liczby pracowników potrzebnych do prowadzenia sprzedaży.
  • Wyeliminowanie błędów, system sam pobiera dane, eliminujemy czynnik ludzki.
  • Poprawa zadowolenia klientów z obsługi.

Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie systemu ERP. Już przy prowadzeniu małego sklepu internetowego i sprzedaży na Allegro, można zaobserwować olbrzymią oszczędność czasu. Takie czynności jak aktualizacja stanów magazynowych, adresowanie przesyłek, zamawianie kuriera, są realizowane przez system automatycznie.

System ERP dopasowany do Twojego sklepu internetowego

Jak wybrać system ERP?

Decyzja o wyborze systemu ERP dla sklepu internetowego powinna być przemyślana. Samo posiadanie oprogramowania może nic nie zmienić. Przewagę konkurencyjną zbudujesz jedynie wtedy, kiedy system przyniesie Twojej firmie wymierne korzyści. Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto, byś zdefiniował swoje potrzeby i cele. Po określeniu potrzeb przychodzi czas na porównanie dostępnych na rynku systemów. Istotne jest to, aby oprogramowanie usprawniło procesy biznesowe. Wielu dostawców systemów ERP oferuję bezpłatne wersje demo i prezentacje, dzięki temu przed ostatecznym wyborem możesz lepiej poznać i wdrożyć się w działanie systemu. Jeśli chcesz poznać system IDEAerp dedykowany e-commerce napisz do nas.

Integracja z e-sklepem

Większość systemów ERP posiada integrację z najpopularniejszymi platformami e-commerce. Takimi jak: WooCoomerce, Magento, PrestaShop, Shoplo, Shoper. Część z firm, które oferują oprogramowanie ERP, umożliwia personalizację systemów czy dodatkowe integracje. Jeśli na liście dostępnych modułów czy integracji nie ma tej, która jest dla Ciebie istotna możliwe, że dostawca oprogramowania może docenić przygotowanie takiej integracji. Jest to opcja korzystniejsza niż budowa systemu od podstaw.

###Wdrożenie systemu ERP do sklepu internetowego

System IDEAerp jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i dopasowany do potrzeb e-commerce. Pozwala firmie dobrać moduły i integracje do jej potrzeb, a wraz ze szczeblami rozwoju zwiększać ich liczbę. Dzięki IDEAerp prowadzenie sprzedaży online jest dużo szybsze i wygodniejsze. Nieefektywne, generujące błędy i długo trwające procesy są zastępowane automatyzacją, która umożliwia uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Co ważne, wprowadzenie systemu ERP w firmie, odbywa się bardzo sprawnie. Nie jest to długi i czasochłonny proces, jak w przypadku budowy systemu od podstaw. Po konsultacji następuje określenie celów i dobranie odpowiedniego rozwiązania. Samo wdrożenie trwa około miesiąca. A zwrot z inwestycji w system ERP jest widoczny już w pierwszych tygodniach pracy.

Podsumowując

W e-commerce możemy zaobserwować rosnący trend automatyzacji sprzedaży. Coraz więcej firm decyduje się na inwestycję w system ERP. Zarządzanie sprzedażą z jednego miejsca to olbrzymie ułatwienie, które w realny sposób wpływa na przewagę konkurencyjną. Jeśli zastanawiasz się, czy system ERP jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, umów się na bezpłatną konsultację z naszym doradcą.