Hosting to jeden z elementów mających wpływ na sukces w sprzedaży online. Dlaczego jest tak ważny i o czym należy pamiętać, wybierając dostawcę? Odpowiadam w artykule poniżej.

Co to jest hosting?

Hosting to inaczej udostępnianie przez dostawcę zasobów/przestrzeni serwera w sieci Internet, celem umożliwienia innym dostępu do jego zawartości. Hostingi dzielą się na kilka rodzajów – różnią się przeznaczeniem, możliwościami oraz cenami.

Wyróżniamy:

 • hosting współdzielony
 • hosting wirtualny VPS
 • hosting Cloud
 • hosting dedykowany

Jaki hosting wybrać?

Wybór hostingu to bardzo ważny, niestety często bagatelizowany temat. Odgrywa kluczową rolę w działaniu sklepu internetowego. Decydując się na konkretne rozwiązanie, należy postawić sobie szereg pytań, aby zapewnić swojej platformie sprzedażowej bezpieczeństwo i wydajność, bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów. Zbadaj swoje potrzeby, porównaj dostępne na rynku usługi hostingowe i wybierz najlepszą ofertę. Skup się na bezpieczeństwie, niezawodności, szybkości i pomocy technicznej. Serwer musi działać w systemie 24/7 i muszą być zapewnione automatyczne kopie zapasowe.

Serwer 24/7, zapewnione automatyczne kopie zapasowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu?

Decydując się na konkretny hosting, zwróć uwagę na:

 • dostępna pamięć RAM
 • przestrzeń dyskowa
 • limit transferu
 • zabezpieczenie danych
 • certyfikat SSL

Jeśli dostawca hostingu zapewnia również certyfikat SSL, zintegrowanie go z Twoją platformą będzie znacznie prostsze, niż integracja z certyfikatem z zewnętrznego źródła.

Pamiętaj też o zaporze sieciowej – powinna funkcjonować jako hardware – wówczas jej skuteczność będzie wyższa.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, skontaktuj się z nami: zapytania@idea-commerce.com. Pomożemy.

Dlaczego hosting jest tak ważny?

To silnik całego sklepu. Bez odpowiedniej mocy, maszyna nie ruszy lub działać będzie na tyle wolno, że użytkownicy przejdą na strony Twojej konkurencji. Nie wspomnę przy tym o skutkach na wyniki optymalizacji SEO.

Według badania Kissmetrics „How loading time affects your bottomline” wydłużenie czasu ładowania strony o zaledwie 1 sekundę skutkuje spadkiem współczynnika konwersji aż o 7%, spadkiem liczby odwiedzin o 11% i spadkiem poziomu satysfakcji klienta o 16%. Warto więc zainwestować w solidny hosting, bo pozorne oszczędności mogą okazać się realnymi stratami.

Rekomendowany hosting dedykowany

Jaki hosting dla Magento?

Mając na uwadze wspomniane powyżej badanie, nie sposób się nie zgodzić, że szybki sklep na Magento to jeden z kluczowych elementów w strategii rozwoju biznesu online. Jeśli myślisz poważnie o prowadzeniu biznesu ecommerce, nie oszczędzaj na hostingu. Założenie sklepu na Magento wymaga co najmniej wydajnego serwera wirtualnego, chociaż rekomendowany jest hosting dedykowany – szczególnie dla sklepów generujących wysoki ruch w tym samym czasie, z dużą liczbą produktów. Jest droższy, ale zapewni korzystanie z wszystkich funkcjonalności, które oferuje platforma.

Korzyści z wdrożenia hostingu dedykowanego

Wybierając to rozwiązanie:

 • nie musisz martwić się o wydajność czy obsługę dużego ruchu w jednym czasie
 • otrzymujesz cały fizyczny serwer tylko dla swojego sklepu
 • zapewniasz wysokie bezpieczeństwo danych
 • masz pełną dowolność w konfiguracji parametrów serwera – dokładnie pod potrzeby Twojego sklepu
Bezpieczny i wydajny hosting

Magento hosting – co uwzględnić

Przed podjęciem decyzji ustal, co potrzebujesz. Skup się na następujących czynnikach:

Ilość i rodzaj produktów

Zarówno ilość produktów, jak i ich charakterystyka ma duży wpływ na wydajność serwera. Niektóre produkty występują w wielu wariacjach – różne rozmiary, kolory, zestawy, etc.

Wielkość ruchu na stronie

Przeanalizuj, ile odwiedzin może generować Twój sklep – szczególnie w trakcie szczególnego natężenia ruchu, np. w okresie przedświątecznym, w Black Friday, czy podczas innych akcji promocyjnych. Pomoże Ci w tym Google Analytics – o ile już prowadzisz sklep.

Zwróć szczególną uwagę na parametry techniczne serwera. Musi być wydajny i najlepiej skalowalny. Dzięki temu jego zasoby będą dynamicznie przydzielane w zależności od obciążenia platformy e-commerce.

Poznaj dedykowany hosting Magento – IDEAcloud

Wybór dobrej platformy pod sprzedaż online to połowa sukcesu. Równie ważny jest hosting – dlatego najlepiej już na starcie biznesu zainwestować w najlepsze rozwiązania.

IDEA cloud to hosting specjalnie dopasowany pod potrzeby e-commerce. Został stworzony na podstawie wieloletniego doświadczenia – obsługi sklepów internetowych Magento.

Gwarantuje bezpieczeństwo i stabilne działanie platform sprzedażowych. Dzięki zastosowaniu rozwiązania opartego o kontenery bazodanowe i aplikacyjne, na maszynach z szybkim procesorem w granicach blisko 4GHz, zapewnione jest przetwarzanie dużej ilości danych w mgnieniu oka. Wykorzystujemy maszyny wyposażone w dyski NVMe i udostępniamy niezbędną ilość pamięci RAM.

IDEAcloud

Nasze autorskie rozwiązanie IDEAcloud oparte o MPU IDEA commerce gwarantuje dużą wydajność. Technologia Load Balancing umożliwia skalowalność sklepu. Nie musisz obawiać się gwałtownych wzrostów ruchu w sklepie. Wszystkie dane przetwarzamy w czasie rzeczywistym. Ponadto monitorujemy ruch sieciowy w Twoim sklepie, przy użyciu dedykowanych narzędzi. 

Zapewniamy wysokie bezpieczeństwo danych, nad którym czuwa zespół profesjonalnych inżynierów. Na bieżąco analizuje dane i monitoruje bezpieczeństwo hostingu sklepu. Zapewnia to natychmiastową reakcję na nietypowe zdarzenia. Chronimy Twój sklep przed atakami hakerskimi, przy pomocy zaawansowanych filtrów sieciowych firewall. 

Zalety hostingu IDEAcloud – dlaczego warto go wybrać?

IDEAcloud – hosting dedykowany Magento – jest:

 • bezpieczny – gwarantuje najwyższy poziom ochrony
 • wydajny – sprawne i efektywne działanie serwerów
 • skalowalna technologia – nagłe zwiększenie ruchu nie wpłynie na szybkość strony
 • brak limitów danych – użyta technologia i maszyny wyposażone w dyski NVMe
 • stała miesięczna opłata

Zapewniamy kompleksowe wsparcie w zakresie konfiguracji sprzętu i obsługi awarii, a także regularne wdrożenia aktualizacji, które zabezpieczają serwer, unowocześniają go i poprawiają jego wydajność. Korzystając z IDEAcloud, będziesz mógł bez przeszkód rozwijać swój biznes e-commerce.

Ile kosztuje hosting Magento IDEAcloud?

IDEAcloud, dopasowany do potrzeb Twojego e-commerce, oferujemy w stałej miesięcznej cenie, która obejmuje:

 • nieograniczony transfer miesięczny
 • obsługa SSL
 • zapewnienie kopii bezpieczeństwa w dwóch niezależnych miejscach (pełna kopia co 24h + pełna kopia co 1 miesiąc)
 • konfiguracja oraz opieka administracyjna
 • support 24/7 - telefoniczny w godzinach 8-16, e-mail w pozostałych godzinach

Serwery IDEAcloud to najlepsze miejsce dla Twojego sklepu internetowego Magento. Koszt uzależniony jest od przestrzeni dyskowej i parametrów technicznych – dla 1 instancji Magento 2 do 60.000 uu/msc wynosi 1000 zł (rośnie proporcjonalnie).

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy spersonalizowaną wycenę hostingu: zapytania@idea-commerce.com

Podsumowanie

IDEAcloud to dobre rozwiązanie niezależnie od wielkości bazy danych, pamięci RAM potrzebnej do działania sklepu internetowego, czy wymaganej wersji PHP, bądź MySQL. Stawiając na nasz serwer dedykowany, masz pewność, że wybierasz najnowocześniejsze, profesjonalne i niezawodne rozwiązanie, z którym osiągniesz lepsze wyniki i rozwiniesz swój e-biznes. Spraw, żeby limit danych, obciążenie procesora, szybkość transferu i inne ograniczenia dla Twojego sklepu Magento odeszły w zapomnienie!