Już od kilku dni jest dostępna nowa wersja Magento 2.4. Przyniosła ona sporo zmian i ulepszeń. Czego więc możemy się spodziewać po nowej wersji?

Najważniejsze zmiany w Magento 2.4

Każda nowe wersja Magento niesie ze sobą sporo usprawnień. W przypadku Magento 2.4 nie jest inaczej. Aktualizacja tej popularnej platformy eCommerce znacząco ułatwi sprzedaż i pomoże odnaleźć się w nowej rzeczywistości wywołanej COVID-19.

Elasticsearch 7.6.x domyślną wyszukiwarką

Jedną z istotnych zmian w Magento 2.4 jest wprowadzenie Elasticsearch 7.6.x jako domyślnej wyszukiwarki katalogów. Co ważne nie można już zainstalować ani zaktualizować do Magento 2.4.0 bez najnowszego Elasticsearch. Starsze wersje: Elasticsearch 5.x i 6.x zostały wycofane i nie są obsługiwane. W Magento 2.4. nie znajdziemy już wyszukiwarki MySQL. Została ona usunięta. Jej miejsce zajęła dająca świetne możliwości optymalizacji wydajności katalogu i wyszukiwania Elasticsearch.

Obsługa PHP 7.4.

PHPUnit 6.5. PHP 7.4 zostały uznane za przestarzałe i wycofane. Oficjalne wsparcie w Magento 2.4 otrzymał framework PHPUnit 9.x. Wprowadzona aktualizacja ma na celu zwiększenie wydajności platformy eCommerce.

Wprowadzone ulepszenia

Mówiąc o aktualizacji platformy, nie sposób wspomnieć jeszcze, o kilku istotnych ulepszeniach. Podsumowując – Magento 2.4 wprowadzone zmiany:

  • Zapewniona obsługa MySQL 8.0.
  • Wyeliminowano wyszukiwarkę katalogów MySQL
  • Zapewniono wsparcie MariaDB 10.4.
  • Usunięto podstawowy moduł Braintree z bazy kodu
  • Wprowadzono aktualizacje PayPal JavaScript SDK
  • Dodanie Inventory Management pozwalającego klientom na odbiór zamówień w sklepie fizycznym (dawniej Multi-Source Inventory lub MSI)
  • Ulepszenia i poprawki w PWA Studio

Magento 2.4 – wygodniejsza i większa sprzedaż B2B

W Magento 2.4 znajdziemy wiele ulepszeń dla sprzedaży B2B. W nowej wersji zautomatyzowany i zoptymalizowany został proces zakupowy. Szybkim i wygodnym rozwiązaniem jest tworzenie reguł zatwierdzania dla kupujących. Sprzedający od teraz mogą na każdym z etapów zakupów, definiować zasady na podstawie liczby jednostek SKU, wartości zamówienia lub kosztów wysyłki. Pozwala to firmom tworzyć własne wymagania tak jak np. ustawić limit zakupów powyżej 20 000 zł. Dzięki integracji z mailem, sprzedający na każdym etapie dostają powiadomienia. Znacząco przyśpiesza to zatwierdzenie, odrzucanie i komentowanie zamówień. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość robienia zakupów przez pracownika sklepu za klienta. W Magento 2.4 sprzedawca ma dostęp do konta kupującego i może mu pomóc w razie problemów lub skompletować za niego zamówienie. Ta funkcja pozwoli zaoszczędzić czas klientów. Firmy, które z niej korzystają, mogą zyskać sporą przewagę nad konkurencją, poprzez zapewnienie świetnej obsługi sprzedażowej.

Magento 2.4 jeszcze bardziej bezpieczne

Bezpieczeństwo bez względu na wersję sklepu na Magento, jest zawsze istotnym punktem. Wraz ze wzrostem liczby osób pracujących w domu, wzrosła liczba ataków hakerskich RCE i XSS. W Magento 2.4 wdrożono uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) dla wszystkich użytkowników. Ma ono zapewnić jeszcze lepszą ochronę panelu administracyjnego i danych klientów sklepu. Ponadto w nowej wersji znajdziemy 30 różnych ulepszeń bezpieczeństwa.

Nowa galeria mediów zintegrowana z Adobe Stock w Magento 2.4

Odpowiednio dobrane zdjęcia w sklepie internetowym są niezwykle istotne. Znalezienie odpowiedniej grafiki wymaga czasu. W nowej wersji Magento 2.4 całkowicie została przebudowana galeria multimediów. Dzięki czemu działa 30 razy szybciej niż w poprzednich wersjach. Pozwala ona na sortowanie oraz filtrowanie plików znajdujących się w galerii za pomocą tagów i atrybutów obrazów. Ponadto galeria multimediów została zintegrowana z Adobe Stock. W Magento 2.4 możliwe jest wyszukiwanie zdjęć z bazy Adobe Stock bezpośrednio z galerii multimediów. Jest to duże ułatwienie i oszczędność czasu dla administratorów sklepów.

Podsumowanie

To tylko najważniejsze naszym zdaniem aktualizacje wprowadzone w systemie Magento. Więcej informacji o aktualizacji znajdziesz na oficjalnej stronie Magento. Zaktualizuj swój sklep i korzystaj ze wszystkich nowych ulepszeń i funkcjonalności, jakie daje Magento 2.4. Nasi programiści już wdrażają Magento 2.4 w obsługiwanych przez nas sklepach. Możemy pomóc Ci w aktualizacji oprogramowania.

Więcej o Magento 2.4